Портфоліо Наталії Саражинської з теми Людина – живий організм

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Людина – живий організм

Основний та другорядні навчальні предмети

Природознавство, сходинки до інформатики, українська мова, українське читання, образотворче мистецтво

Навчальна тема

Людина та її організм

10 років, 4 клас

Стислий опис проекту

В групах по 3 учні обирають ролі здійснюють пошукову діяльність з обраної підтеми та через кілька днів навчають один одного. Обмінюють корисними посиланнями та продовжують вивчення теми ще упродовж 2 днів, дають відповідь на основні запитання. Створюють спільну презентацію з корисними посиланнями для інших груп. Через тиждень обирають іншу підтему та досліджують за такою ж схемою. Вчитель організовує спілкування не лише в межах однієї групи, а й з експертами інших груп. Результати пошукових дослідження публікують у спільних блогах для можливості користуватись матеріалами один одного та списками найцікавіших ресурсів.

План

План навчального проекту

План впровадження проекту

Навчальні цілі

По завершенню проекту учні повинні: мати уявлення про організм людини, як єдине ціле; розрізняти органи людини; системи органів людини (опорно-рухову; чуття; травлення; дихання; кровообігу; нервову систему); пояснювати: належність людини до живої природи; відмінність людини від інших тварин; значення для організму людини поживних речовин рослинного і тваринного походження; переваги здорового способу життя; значення системи органів для організму людини; дотримуватись правил гігієни; уміти надавати першу допомогу при різних ушкодженнях шкіри, при кровотечах; перевіряти власну поставу.

Опис оцінювання

На початку навчального проекту

  • Форма оцінювання навчальних потреб учнів

Під час роботи

В ході проекту

Діяльність учнів

На ІІ уроці вивчення теми «Людина та її організм»

Учням потрібно встановити порядок за певними (наявними у їх переконаннях) пріоритетами.

Використовуючи он-лайн ранжування, учні візуально розташовують список органів в певній послідовності – вгорі – найважливіші (на їх думку) органи, нижче - менш важливі.

Учні порівнюють індивідуально складені списки в парах. В ході дискусії (спочатку в парах, потім фронтально) про важливість кожного органу, вчитель оцінює навчальні потреби учнів, використовуючи спеціально розроблену форму оцінювання окремих учнів.

Вчитель демонструє презентацію та націлює на дослідницьку діяльність з метою більш глибокого вивчення органів людини та відповіді на ключове, тематичні за змістові питання; знайомить з формами оцінювання робіт під час дослідницької діяльності.

Учні об’єднуються в групи по 3 та розподіляють ролі:

Робот
Біолог
Лікар

Вчитель організовує, координує об’єднання учнів, забезпечує навчальними та довідковими матеріалами для пошукової діяльності, інструментарієм для досліджень (практичних робіт).

Учні шукають відповіді на запитання

Робот: Як працює орган?
Біолог: Навіщо він мені потрібен?
Лікар: Як зберегти його здоровим?
Жеребкуванням (або умовно-випадковим способом) кожна група обирає напрямок дослідження
  1. Скелет, м’язи та шкіра
  2. Органи травлення
  3. Органи дихання
  4. Мозок і нерви
  5. Органи чуття

та починають кожен індивідуально шукати відповідь на своє запитання. (упродовж 3-4 днів), використовуючи окрім друкованих джерел ще й ресурси Інтернету, використовуючи закладки групи Природознавство на БобрДобр;

учні оцінюнють веб-ресурси та вчаться дотримуватись законів про авторське право

На ІІІ уроці в групах відбувається обмін повідомленнями

та виконання завдань на перевірку засвоєного матеріалу.

Вчитель розробляє завдання на перевірку та закріплення набутих знань, коригування прогалин

Упродовж наступних 4 уроків відбувається робота за такою ж схемою, доки всі групи не дослідять 5 підтем.

Вчитель організовує спілкування не лише в межах однієї групи (постійні трійки зберігаються до кінця вивчення теми), а й між експертами різних груп.

В ході проекту учні завантажували презентації на загальні блоги з назвами «Органи травлення», «Органи дихання», «Нервова система»,… Матеріали будуть легко доступні для учасників упродовж дослідницької діяльності та після завершення роботи в проекті.

Учні самі обирають способи презентації своїх робіт. Це питання обговорюється спочатку в групах, висувають свої ідеї, само оцінюють цей вид діяльності, потім список пропозицій всіх груп ранжується та простих голосуванням обирається той спосіб, за який проголосувала більшість.

Відомості про автора

Наталія Саражинська

вчитель початкових класів

СЗШ № 12

м. Біла Церква Київська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

02-07. 12. 2011 р.

м. Київ

Морзе Наталія Вікторівна, Дементієвська Ніна Петрівна