Учнівська вікі-саття навчального проекту "Пори року"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 23:07, 14 травня 2014, створена Гедз Таня (обговореннявнесок) (Назва проекту)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

"Пори року".

Автори проекту

Учні 5 класу. Група "Історики".

Тема дослідження

Технологія виготовлення виробу, оздобленого аплікацією.

Проблема дослідження

Чи змінювалися протягом багатьох років техніка та види аплікації?

Гіпотеза дослідження

Аплікація є цікавим і корисним заняттям, бо розвиває художній смак, привчає до акуратності й точності, ознайомлює з різними конструкційними матеріалами. Це вид декоративно – ужиткового мистецтва і, отже, за допомогою неї ми можемо прикрашати різні речі нашого побуту та інтер’єру.

Мета дослідження

Проаналізувати, чи відбулися значні зміни в процесі оздоблення аплікацією, впродовж останнього століття.

Результати дослідження

Аплікація як технологія пройшла довгий шлях використання і збагатилася різними засобами фіксації(закріплення) на різних поверхнях (нитками на тканинах, клеями на твердих поверхнях тощо).

Висновки

Аплікація - це найдавніший вид мистецтва, тому що її виникнення відноситься до тих часів, коли з'явилися перші голки і шви на одежах зі шкір тварин. Саме тоді стали прикрашати одяг, взуття, предмети побуту, житло, і це існує у багатьох народів до нашого часу. Аплікація з паперу з'явилася в XVI столітті й одержала свій розвиток у наступному столітті. Мають дуже приємний вигляд оформлені аплікацією предмети домашнього побуту: доріжки, серветки, торбинки, подушечки, фартухи, прихватки. Правильно підібрані матеріали для виконання забезпечують відповідність результату задуму. Асортимент таких матеріалів досить великий. Завдяки цьому можна створювати цікаві й оригінальні вироби різного застосування.

Корисні ресурси

1)http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BF%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F

2)https://sites.google.com/site/tehnologiaaplidnihmateriv/istoria-vigotovlenna

3) http://narodna-osvita.com.ua/996-ozdoblennya-virobv-aplkacyeyu-6-aplkacya-yak-vid-hudozhnogo-ozdoblennya-virobv-vidi-aplkacyi-ta-yiyi-zastosuvannya.html