Учнівська вікі-стаття "Ти - дитина, отже маєш права"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:56, 12 липня 2011, створена Irina-sinegub (обговореннявнесок) (Результати дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Ми різні - ми рівні

Автори проекту

Синьогуб Ірина Юріївна

Тема дослідження

Права дитини, правові документи, що регламентують ці права.

Питання для дослідження

- Навіщо дітям права?

- Які бувають права?

- Які документи фіксують права дітей?

- Що робити, якщо твої права порушені?

Гіпотеза дослідження

Дитина, як повноцінний член суспільства, має права.

Мета дослідження

З'ясувати, чи знають учні нашого класу свої права.

Дослідити в яких державних та світових документах регламентовані права дітей.

Описати та класифікувати права згідно з існуючими правовими документами.

Визначити способи захисту прав дитини.

Дізнатися, які державні та недержавні організації стоять на захисті прав дитини.

Розробити власні права, яких на наш погляд, не вистачає.

Результати дослідження

В результаті проведеного опитування, ми з'ясували, що люди різних національностей, різних можливостей, різних віросповідань і різного кольору шкіри мають рівні права. Це один з основних принципів Загальної Декларації прав людини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН в 1948 році.

Виявилося, що не всі учні класу знають і розуміють свої права та перелік документів, де ці права описані. Конституційні права і свободи поділяються на громадянські (особисті), політичні, соціально-економічні, культурні та інші (наприклад, екологічні).

Закони різних країн різні. Йдеться зокрема про цифру повноліття і про вік, з якого підліток несе кримінальну відповідальність за скоєний злочин: в одних країнах це 7 років, в інших – 12, в Україні – 14-16 років. Але ми з'ясували, що є права, які не можна змінити. Наприклад, право на турботу і піклування. Також незмінним є, твердження про те, що всі діти мають рівні права. Держава може бути більш чи менш демократичною, але змінити ці права вона не може. Вони – твої.


Твої права, як дитини


Права людини починаються з прав дитини. Ти маєш всі загальнолюдські права:

Право на життя;

Право на рівність;

Право на особисту безпеку та свободу;

Право на рівний захист законом;

Право на захист від усіх форм дискримінації;

Право на здоров’я;

Право на рівність на робочому місці;

Право на свободу від тортур та інших нелюдських, жорстоких або принизливих дій та покарань.

Всі права, що охороняють дитинство і дитину, повинні бути захищені.

Всі права повинні використовуватись тільки на користь і на благо дитини.

Коли твої права порушуються...

Ніхто не може насильницьки примусити тебе робити те, що тобі неприємно чи може завдати шкоди. Але, знов таки – не сподівайся, що це звільняє тебе від навчання у школі чи виконання якоїсь роботи вдома. Батьки та держава несуть відповідальність за те, щоб ти виріс(ла) освіченою, працелюбною та відповідальною людиною – це теж записано в Конвенції про права дитини. А от втручатися в твоє особисте життя, читати твої листи чи записи або робити спроби виселити тебе з квартири – це вже порушення твоїх прав. Держава має обов’язок захищати тебе від усіх форм насильства і жорстокого поводження! Це – коли тебе б’ють, ображають, принижують, надсміхаються над речами, які важливі й дороги для тебе, не дозволяють ходити до школи і зустричатися з друзями, не надають необхідної медичної допомоги, не розмовляють з тобою або зачиняють в кімнаті та інших місцях. З таким поводженням ти можеш зустрітися в школі, вдома, на вуліці… Так само як і з насильни втягуванням в сексуальні стосунки або вживання наркотиків.

Все, що принижує тебе, шкодить та робить боляче з метою залякати тебе – це порушення твоїх прав.


Певно, в Україні, так само і в інших державах, ще далеко не завжди забезпечуються права, які декларуються в Конвенціїї. Але якщо ти знатимеш свої права, тобі легше буде захистити себе.

Тільки не забувай – такі самі права як і ти має кожна людина! Реалізуючи свої права, намагайся поважати права інших, поставити себе на їх місце. Спробуй зробити це – і ти побачиш, як зміниться світ і люди, що тебе оточують.

ДІТИ В СУСПІЛЬСТВІ НАЙБІЛЬШ УРАЗЛИВІ. ДІТИ, ПРАВА ЯКИХ ПОРУШУЮТЬ, ЧАСТО СТАЮТЬ СОЦІАЛЬНО І ПСИХОЛОГІЧНО ДЕЗАДАПТОВАНИМИ.

Як реагує дитина на порушення прав. - Їй стає важко спілкуватися з однолітками і дорослими (вона грубить, блазнює, б’ється, замикається в собі і т.д.). Її турбує особиста безпека і любов до неї. Вона часто буває в поганому настрої, може втекти з дому. Може приймати наркотики або алкоголь. Може робити спроби суїциду (замах на своє життя).

Допомога для тебе

Якщо твої права порушуються... Не терпи цього! Є люди, які тобі допоможуть! Ти можеш звернуться до соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді,

до шкільного психолога,

або до дорослого, якому ти довіряєш і який тебе не зрадить!

Не залишайся наодинці зі своїми проблемами! Головне, знай – безвихідних ситуацій немає!

Для того, щоб допомогти тобі вирішити будь-яку проблему, створені державні соціальні служби для сім’ї, дітей та молоді. Тут тебе захистять, вилікують, навчать або нададуть консультацію з питань захисту твоїх прав.

Юридична, психологічна, медична порада або допомога – все це для тебе.

Безкоштовні «гарячі» телефонні лінії

У житті кожного з нас виникають проблеми, подолати які поодинці важко, а деколи – неможливо. Важливо, щоб в такий момент поряд опинилися люди, здатні не просто вислухати і зрозуміти, але і надати дієву допомогу.

ТЕЛЕФОНУЙ! ТЕБЕ ВИСЛУХАЮТЬ! ЗРОЗУМІЮТЬ! ПІДТРИМАЮТЬ!

Національна «Гаряча лінія» з питань запобігання насильству у сім’ї та захисту прав дітей 0-800-500-33-50, 386 – для абонентів «Київстар» та МТС Графік роботи у робочі дні з 9.00 до 20.00 у суботу з 9.00 до 16.00 безкоштовно з міських телефонів, з міських таксофонів нового зразку, з мобільних телефонів операторів «Київстар» та МТС

Національна «Гаряча лінія» з питань запобігання торгівлі людьми 0-800-500-22-50, 386 – для абонентів «Київстар» та МТС Графік роботи у робочі дні з 9.00 до 20.00 у суботу з 9.00 до 16.00 безкоштовно з міських телефонів, з міських таксофонів нового зразку, з мобільних телефонів операторів «Київстар» та МТС

Національна «Гаряча лінія» з проблем ВІЛ/СНІД 0-800-500-45-10 Графік роботи цілодобово безкоштовно з міських телефонів, з міських таксофонів нового зразку

БЕЗКОШТОВНО, АНОНІМНО, КОНФІДЕНЦІЙНО.

Висновки

ДЕКЛАРАЦІЯ прав дитини

Декларація – це просто оголошення всіх прав,

Є права й в дітей, звичайно, треба, щоб усяк їх знав.

Знайте ж, що всі діти рівні від народження в правах.

І людина змалку вільна, наче в небі синім птах...

Знайте ж, змалечку всіх діток треба вчить, оберігать,

І ніхто у всьому світі їх не сміє ображать

Корисні посилання

http://www.kidrights.kherson.ua/library/Prava/index.php?menu=azbuka_

http://www.ditu.ks.ua/2010-02-09-20-04-07/-qq

Інші документи