Користувач:Тетяна Чесняк

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:03, 15 лютого 2014, створена Тетяна Чесняк (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук

Тренінг за 10 версією програми Intel "Навчання для майбутнього" в м. Мелітополь у МДПУ ім. Б. Хмельницького 2014 рік

Назва навчальної теми

Дзеркало життя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Літературне читання, інформатика, українська мова

Вік учнів, клас

4 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з літературного читання з розділу «Рости книголюбом» для 4 класу. У проекті учні об’єднуються у 3 групи та досліджують історію виникнення книги, її місце у житті людини, поведінку людини по відношенню до неї та шляхи збереження книг. Результатом групової роботи є стінгазета, яка містить у собі відомості про історію виникнення книги,корисні поради та заповіді учням як правильно користуватися книгою, списки рекомендованої літератури українських та зарубіжних письменників різних жанрів.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми_книга

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні заповнюють З-Х-Д таблицю, в якій показують свої попередні знання про книгу. Перед тим, як учні приступлять до створення презентацій, вчитель знайомить їх із формою та критеріями оцінювання презентацій, за якими він потім буде оцінювати їх роботи. Ця форма виступає також інструкцією до наповнення презентації. Ці форми також будуть використані учнями для оцінювання презентацій інших груп. Після того, як учні ознайомляться із усіма презентаціями, вчитель пропонує їм відповісти на питання опитувальника, який допоможе вчителю зрозуміти наскільки учні усвідомили тему. З-Х-Д таблиця

Радіальна діаграма


Радіальна діаграма_2

Радіальна діаграма_3

Форма оцінювання учнівської роботи

Форма оцінювання самоспрямуванння у навчанні

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

ДО початку роботи над проектом вчитель має відібрати безпечні веб-ресурси з інтернету та за допомогою вчителя інформатики розмістити їх на шкільному сервері або на локальному сервері. Серед цих сайтів має бути 1-2 таких, зміст яких не дозволяє стверджувати, що інформацію, розміщена на них є достовірною. Також вчитель має організувати додаткові заняття з учнями, щоб обговорити з ними закон про авторське право та питання безпеки в інтернеті. Створює шаблони необхідних документів для підтримки учнів. Які потребують допомоги у навчанні. Домовитись із фахівцем з теми про його допомогу учням у виконанні проекту.

День перший. На початку роботи над проектом з метою виявлення навчальних потреб учнів вчитель демонструє їм вступну презентацію з метою організації дискусії за проблемою проекту. Презентація вчителя В процесі роботи з презентацією вчитель пропонує учням заповнити організаційну діаграму на комп’ютері з метою виявлення уподобань дітей у виборі жанру літературної книги, яку б вони прочитали . А потім пропонує для заповнення З-Х-Д таблицю. В ній учні мають відобразити свої знання про книгу. Потім учні під керівництвом вчителя заповнюють останній слайд презентації – складають план дій щодо розв’язання проблеми. Учні об’єднуються у малі групи для обговорення тих аспектів, які треба дізнатися, досліджуючи книгу. Після цього організовується загальна дискусія та складається загальний план вивчення книги у вигляді таблиці. Учні розподіляють обов’язку у групах – хто який аспект буде вивчати (історія виникнення книги, поведінку дітей та дорослих по відношенню до книги, її місце у житті людини). Організаційна діаграма План вивчення теми_фасилітація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери