Портфоліо Симоненко Ірини з теми "За і проти харчових добавок"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Хімічні добавки. Е-числа.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, біологія, основи здоров'я.

Вік учнів, клас

16-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект для учнів 11 класу "Харчові добавки. Е-числа". Учні об’єднавшись у групи аналізують хімічний склад харчових продуктів, харчові добавки як компоненти їжі; з’ясовують поняття «хімічні добавки», категорії харчових добавок, види їх маркування; досліджують вплив харчових добавок на здоров’я людини; обґрунтовують доцільність використання харчових добавок для збереження продуктів харчування. Учні працюють шляхом пошуку інформації в інтернеті, роботи зі словниками, довідниками, додаткової літературою, підручником, шляхом спілкування з вчителями з інших предметів (біологія, інформатика, основи здоров’я), з іншими учнями школи. Результати презентують у вигляді презентації, учнівського блогу, wiki-статті.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком проекту учитель використовує ЗХД таблицю та асоціативний кущ для з’ясування навчальних потреб учнів та їх попередні знання щодо проблеми проекту. Протягом роботи над проектом для відслідкування прогресу у навчанні та оцінювання рівня мислення учнів вчитель веде журнал спостереження, надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності. Наприкінці роботи над проектом учні закінчують працювати із ЗХД таблицею, учитель перевіряє набуті ними знання за допомогою опитувальника. За допомогою форм з критеріями оцінювання відбувається постійне самооцінювання та взаємооцінювання учнів. Наприкінці проекту відбувається захист проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком вивчення теми вчитель демонструє стартову презентацію з теми «За та проти харчових добавок», розповідає про майбутнє дослідження учням, залучивши до роботи над темою учнів 11 класу. На початковому етапі учитель обговорює з класом ключове питання «Чи безпечні харчові добавки?» Методом «мозкової атаки» визначають майбутні напрямки своїх досліджень. За допомогою вчителя учні утворюють проектні групи та отримують завдання з урахуванням своїх інтересів: І група – Що являють собою харчові добавки? Результати дослідження представляються у вигляді презентації. ІІ група – Що означають Е числа на етикетках харчових продуктів? Результати дослідження представляються у вигляді wiki-статті. ІІІ група – Як впливають харчові добавки на організм людини? Результати дослідження представляються у вигляді блогу. Впродовж всього навчання вчитель консультує учнів, спостерігає та аналізує їх діяльність. Використовуючи різні методи та інструменти оцінювання (ЗХД схема, асоціативний кущ, контрольний список) учитель виявляє навчальні потреби учнів. Наприкінці вивчення теми, за допомогою опитувальника, відбувається перевірка результатів досягнень учнів. Учні представляють результати досліджень. Wiki-стаття на тему «Позначення "Е" на етикетках харчових продуктів»

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Симоненко Ірина Михайлівна

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери