Портфоліо з теми "Т.Г.Шевченко «Садок вишневий коло хати»"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:13, 30 січня 2014, створена Людмила Арінкіна (обговореннявнесок) (Місце проведення тренінгу)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Т.Г.Шевченко «Садок вишневий коло хати»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

5 клас, 10 років

Стислий опис проекту

Учні розглядають життєвий і творчий шлях Т.Г.Шевченка,досліджують пейзажну лірику Т.Г.Шевченка,вчаться виразно читати,аналізувати твор,працюючи у групах,добирати потрібний матеріал, презентувати його .На початку проектної діяльності відповідно до теми навчального проекту проводяться батьківські збори,де,у спеціально підготовленому буклеті,батьки ознайомлюються з темою проекту,заявою,згідно якої вчитель отримує дозвіл на участь дітей у проектній діяльності. Для встановлення рівня обізнаності учнів з пропонованої теми проекту та вибору групи,учням пропонується пройти тестові завдання,які розміщення у опитувальнику (он-лайн анкета).Значна увага приділяється опрацюванню з учнями критеріїв та основних підходів до оцінювання результативності їх роботи в проекті. У процесі виконання завдань навчального проекту учні долучаються до самоконтролю організації власної діяльності та заповненні звітності про виконані ними заплановані завдання. Після завершення роботи над проектом учням надається можливість презентувати створені інтелектуальні продукти,озвучити сформульовані висновки та застосувати систематизовані знання з теми "Садок вишневий коло хати"

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Перед початком роботи над проектом провели онлайнове опитування. На першому уроці перевіряється рівень знань учнів з теми за допомогою мозкової атаки. На другому уроці за допомогою самооцінювання проводиться вивчення рівня підготовки учнів до роботи за темою. На третьому уроці здійснюється контроль та оцінювання учнів за допомогою тесту з даної теми за. Під час четвертого уроку ознайомлюються з критеріями оцінювання..

Діяльність учнів та вчителя

До 1 уроку провели онлайнове опитування. На першому уроці оголосили тему проекту. Переглянули учительську презентацію. Провели мозкову атаку, під час якої визначили рівень обізнаності учнів з пропонованої теми. Наприкінці уроку заповнили З-Х-Д та роздали буклети для батьків. У позаурочний час вчитель аналізує буклети із заявами батьків, формує учнів у групи по рівнях, знайомить з планом роботи в групах та планом індивідуальної роботи. Перед 2 уроком проводиться онлайнове консультування. На початку уроку вчитель повідомляє інформацію про кількість груп та їх склад, пропонує питання та завдання для груп №1, №2, №3, №4. За допомогою самооцінювання проводиться вивчення рівня підготовки учнів до роботи за темою.Після уроку пропонується групам упорядкувати план роботи та індивідуальні плани (дату презентації, вид роботи, відповідальних).На 3 уроці перевіряєся план роботи груп та індивідуальні плани, корегуються. Потім вчитель пояснює тему за навчальним планом. Здійснюється контроль та оцінювання учнів за допомогою тесту з даної теми. Після уроку провиться онлайнове консультування. Під час позаурочної діяльності учні збирають та опрацьовують джерела інформації, надані вчителем, малююють ілюстрації до твору, обговорюють та порівнюють їх з поезією. В міжурочний період організовуються хвилинки консультацій та онлайнове тестування через блог.Створюють вікі-статтю"Який устрій селянської родини?", презентацію з власними малюнками, сайт. Презентують виконану роботу в класі на уроці української літератури.Групи отримують завдання та обирають форму звітності. На 5 уроці вчитель перевіряє систематизований матеріал групам.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Арінкіна Людмила Олександрівна

Фах, навчальний предмет

філолог, викладач української мови та літератури

Навчальний заклад

Добрівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

село Добре, Вільшанський район, Кіровоградська область

Контактні дані

0971579004

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.01 - 31.01. 2014р.

Місце проведення тренінгу

КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»

Тренери