Вікі-статтю"Який устрій селянської родини?"
Зміст
Назва проекту
Т.Г.Шевченка "Садок вишневий коло хати..."
Автори проекту
учні 5 класу, ІІ група
Тема дослідження
Який устрій селянської родини?
Проблема дослідження
Життя, побут, моральні цінності української родини
Гіпотеза дослідження
В поезії Т.Г.Шевченка відбилася мрія поета про щасливе, гармонійне життя.це ніби фотографія настрою поетової душі, викликаного образом тихого весняного українського вечора.
Мета дослідження
Формувати дослідницькі вміння та вміння передавати настрої пейзажної поезії, розвивати навички порівняльної характеристики поезії та картини "Селянська родина" Т.Г.Шевченка
Результати дослідження
Працюючи над проектом,ми прагнули розкрити проблему, яка тісно переплітається з твором: життя, побут і моральні цінності українського народу. Учні з’ясували, яким настроєм переповнений твір, змогли описати устрій, побут селянської родини, звичаї та традиції народу.Шевченко був чудовим знавцем народного побуту, про що свідчать рядки з його поезії.Де ще людина почуватиметься спокійнішою і щасливішою, як не серед природи.Поет змальовує ідеальну, досконалу для людини модель життєвого устрою - це дружна сім’я, де панує гармонія людини і природи, людини і мистецтва, людини і Бога. Цей вірш написаний у фольклорному стилі, тому не дивно, що став нородною піснею, покладеною на музику Я.Степовим.
Висновки
Вечір в Україні постає перед читачем у всій своїй красі. Шевченко з дитинства був закоханий у мальовничу природу рідного краю. Віршів з ідилічними картинами українського села у нього мало. Бо у поезіях він висловлює спогад дитинства або мрію про щасливе життя, подає ці картини як сон або як майбутнє, що може настати тоді, коли не залишиться "сліду панського в Україні". Поезія викликає почуття гордості і захоплення красою природи.