Портфоліо Шелег Галина Миколаївна
Зміст
Буклет до проекту
Назва навчальної теми
Координатна площина
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
математика, інформатика
Вік учнів, клас
6 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту
Проект з математики, спрямований на вивчення координатної площини, визначення координат точки, побудова точок за їх координатами.Проект є пропедевтичним для вивчення теми “Функція”
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання
На початку проекту учитель проводить вхідне тестування за темою “Координатна пряма”, учні заповнюють таблицю ЗХД. Впродовж роботи над проектом учні опрацьовують інформацію теми, яку відображають у щоденниках або пишуть в блозі проекту. Наприкінці проекту учні складають Інтелект-карту, яку оцінює вчитель за встановленими критеріями, заповнюють лист рефлексії. Оцінка за проект є середнім балом (з трьох оцінок)
Діяльність учнів та вчителя
Перед початком проекту учитель Для того, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають з теми “Координатна пряма”, Перед учнями ставиться ключове питання: Де ця вулиця?Де цей будинок?Як знайти точку призначення мандрівника на земній кулі? Під час проведення мозкового штурму відбувається обговорення. Вчитель демонструє учням презентацію , яка допомагає їм зрозуміти тему та мету даного проекту, знайомить з навичками 21 століття. Для того, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають з теми “Координатна пряма”, всім класомт створюють асоціативний кущ. Учні об’єднуються у групи. І група – історики, які працюють над питанням «Коли і як виникли координати, координатна площина? Хто вніс найбільший внесок у розвиток поняття?». ІІ група – техніки, які опрацьовують алгоритм побудови точки на координатній площині, знаходження координат точки ІІІ група – дослідники, які працюють над питанням «Недекартові системи координат на площині»
ІV група -геймери, підбирають найцікавіші ігри із застосуванням координатної площини,
V група -мандрівники, які прокладають маршрути для друзів, щоб дістатися до школи, та іноземних гостей нашої школи. Вчитель в продовж проекту контролює та коригує діяльність учнів, надає певні рекомендації та спрямовує роботу над питанням за допомогою сторінки у соцмережі.Рефлексія та консультації, взаємооцінювання відбувається протягом всієї роботи. Результат роботи групи - створення Інтелект-карт та презентацій виступу. Щоб перевірити рівень володіння учнями навчальним матеріалом заповнюється і обговорюється таблиці ЗХД. Підсумовуються оцінки учнів, оцінки вчителя роботи груп після захисту та взаємооцінювання своїх Інтелект-карт
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Шелег Галина Миколаївна
Фах, навчальний предмет
математик,викладач,математика
Навчальний заклад
КЗО "Спеціалізована середня загальноосвітян школа № 22 з поглибленим вивченням іноземної мови " ДМР
Місто\село, район, область
Дніпропетровськ
Контактні дані
sheleggalina1967@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
12.12-25.12.2013
Місце проведення тренінгу
МСШ № 144
Тренери
Гошкадор Наталія Олександрівна