Інтерактивний альбом давнього світу
Тези роботи
Інтерактивний альбом стародавньої Греції та Риму
Автор: Нагорнюк Ростислав Артурович
Науковий керівник: Кузнецова Ірина Василівна, учитель інформатики вищої категорії, старший вчитель ДСЗФМШ №35 Калінінського району
Сьогодні є актуальним питання впровадження мультимедійних технологій у навчання, створення візуалізацій навчального матеріалу, щоб полегшити сприйняття та розвивати творчу уяву дітей.
Щоб пізнати сенс поняття «мультимедіа», достатньо розбити це слово на дві складові: multi – означає багато, а media – це засіб інформації. Таким чином, мультимедіа об’єднує у собі декілька засобів інформації. Якщо книга поєднання тексту та ілюстрацій, то мультимедійна система буде поєднанням не тільки тексту та зображень, але у тому числі й анімації, звуку, відео. Мультимедійні програми значно випереджають раніше відомі засоби інформації, що робить їх актуальними та значущими сьогодні.
Мультимедіа взагалі має багато сфер застосування, одною з яких є освіта. Так, за допомогою мультимедійних програм можна вчитися. Усі ми, коли вчимося, по-різному засвоюємо нові порції інформації: хтось легше запам’ятовує матеріал читаючи підручник, хтось – слухаючи, наприклад, лекції. Але, безперечно, найкращий результат досягається під час засвоєння інформації одночасно усіма органами чуття. І саме це нам забезпечують мультимедійні програми. Таким чином, процес вивчення різних предметів стає набагато простішим та цікавішим. Різноманітні терміни та поняття будуть супроводжуватися та пояснюватися ілюстраціями, звуковими коментарями та фільмами, що забезпечить краще та продуктивніше засвоєння інформації глядачем.
Експериментально встановлено, що при усному викладанні матеріалу людина за хвилину сприймає і здатна переробити до 1 тис. умовних одиниць інформації, а при “ підключенні ” органів зору до 100 тис. таких одиниць. Тому абсолютно очевидна провідна роль мультимедійних засобів, спрямованих на зорове і слухове сприйнятті матеріалу. Тим паче, що ряд досліджень підтвердив дієвість і переваги мультимедійних засобів порівняно з традиційними під час викладання навчальних предметів, зокрема інформаційно-комунікаційного циклу.
Мультимедіа служить перспективним засобом, здатним подати масиви інформації у великому об'ємі, які людина звикла отримувати з традиційних джерел інформації; наочно в інтегрованому вигляді включати не тільки текст, графіки, схеми, але і звук, анімацію, відео тощо; відбирати види інформації в тій послідовності, яка відповідає логіці пізнання і рівню сприйняття конкретної людини. Таким чином, у широкому розуміння “мультимедіа” означає широкий спектр інформаційних технологій, що використовують різні програмні і технічні засоби з метою найбільш ефективного впливу на реципієнта (що став одночасно і читачем, і слухачем, і глядачем).
Актуальність теми: Серед питань, пов’язаних зі створенням мультимедійних продуктів, основним є використання різних технологій. Тут є продукти формату HTML, різноформатні відеопродукти, а також різноманітні інтегровані середовища, що поєднують різні технології. Серед таких технологій вагомий сегмент займають технології, розроблені за допомогою програми Power Point. З їх допомогою можна створити велику кількість відеоефектів, що роблять програмний продукт візуально привабливим та цікавим.
Таким чином дослідження процесу створення візуальних ефектів за допомогою таких технологій є практично значущим, а розробка мультимедійного продукту, що ілюструє деякі з цих ефектів, є актуальною.
Предметом дослідження є можливості середовища Power Point при створенні візуальних ефектів та моделюванні й відтворенні хронології історичних процесів.
Об’єкт дослідження – процес створення програмного продукту за допомогою технологій програмного середовища Power Point.
Метою моєї роботи є дослідження створення одного з візуальних ефектів та застосування його при створенні інтерактивного історичного альбому стародавнього світу.
Гіпотеза дослідження: застосування відеоефектів при створенні мультимедійних продуктів суттєво покращує дизайн та візуальне сприйняття проекту.
Методи дослідження:
- теоретичні: аналіз науково-технічної й спеціалізованої літератури з проблеми дослідження, наявних ПЗ, аналіз інформаційних матеріалів глобальної мережі Інтернет; систематизація та узагальнення матеріалу;
- емпіричні: спостереження й аналіз проведених експериментів і процесів, анкетування, бесіди з учнями.
Наукова новизна дослідження полягає в тому, що інтерактивний альбом є самостійним комплексним науковим дослідженням процесів створення та застосування мультимедіа, та зумовлена концептуальним підходом до технологічних ідей вітчизняного дизайну сучасних програмних продуктів, що сприяє художньо-образній рефлексії користувача.
Практичне значення дослідження: процес дослідження програмного середовища Power Point та створення інтерактивного альбому допоможе створювати наочні і захоплюючі матеріали. Це дозволяє отримувати як актуальні новини та спостереження, так і цілі блоки даних для вивчення та аналізу. Програмний продукт, створений за допомогою можливостей програмного середовища Power Point, може використовуватись на уроках історії, факультативних заняттях та для самостійного навчання.
Мультимедіа є найпродуктивнішим засобом інформації, який дає найкращі результати. Вони широко використовуються у навчанні, керуванні, дозвіллі тощо. Тому я вважаю, що зараз найважливішим є вдосконалення та спрощення створення мультимедійних продуктів, які з кожним днем стають ще більш корисними та необхідними.
Існує багато засобів для розробки та створення мультимедійних програм, автором було впроваджено один з найпростіших та зрозумілих – засоби програми Power Point.
Створений електронний засіб навчання може бути використаний як для проведення уроків-практикумів, так і для вивчення теоретичного матеріалу самостійно або під керівництвом вчителя.
Результатом роботи став інтерактивний історичний альбом стародавнього світу, який буде корисним та цікавим для учнів, вчителів та всіх тих, кому просто подобається історія. Мультимедійний проект подано у двох форматах -*.ехе та *.ppsx, тому він може використовуватися і як самостійний програмний продукт, і як додаток до в майбутньому розроблених flash чи веб-проектів.
Отже, використання електронних навчальних продуктів у навчальному процесі дозволить підвищити ефективність використання бібліотечного фонду і структурних підрозділів, а також значно зменшити час використання мережі Internet для пошуку інформації з широкого кола питань, при вивченні значної кількості навчальних дисциплін. Створений програмний продукт стане основою інформаційної електронної бібліотеки, яка буде використовуватись для різних форм навчання.
Навчальний проект Реалізація міжпредметної інтеграції у процесі вивчення інформатики