Портфоліо з теми "Бути на землі Людиною (за повістю-казкою Г.Малик "Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії")

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:34, 5 листопада 2013, створена Толмач Наталія Іванівна (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Бути на землі Людиною!» (за повістю - казкою ГалиниМалик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, природознавство, інформатика, світова література

Вік учнів, клас

5-А клас (10-11 років)

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект із теми «Світ фантазії, мудрості» за програмою з української літератури (2013 р.). Під час реалізації проекту учні визначають морально-етичні проблеми, пояснюють символіку образів, характеризують героїв, аналізують роль художніх засобів, досліджують проблему відповідальності людини за свої вчинки.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту з’ясовується рівень обізнаності учнів з пропонованої теми та вмотивування їх до участі в дослідницькій роботі. Разом з учнями батьки заповнюють опитувальник, розміщений у спеціально підготовленому буклеті, для отримання дозволу на участь дітей у проектній діяльності. Для встановлення рівня обізнаності учням пропонується ілюстративна вікторина.Учитель демонструє власну презентацію проекту, вхідне оцінювання і таблиці ЗХД. Учні будуть оцінюватись за допомогою Форми для оцінювання Публікації, за якою будуть отримувати бали за зміст, оформлення та організацію.Результати дослідження учні презентують засобами PowerPoint, схем, діаграми, таблиці. Ця робота оцінюється такою формою оцінювання , за якою будуть отримувати бали за пошукову роботу в групах, за розкриття змісту, за якість оформлення, грамотність, привабливість.Учні будуть оцінюватись за допомогою Форми для оцінювання в групі та контрольного списку самоцінювання. Учитель разом із учнями встановлює навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надає зворотній зв’язок. На уроці здійснюється взаємооцінювання, самооцінювання, оцінювання вчителем. Учні використовують ці інструменти поточного самооцінювання, оцінки виставляються по завершенню роботи над проектом. Учні демонструють виконані роботи (презентація, діаграма, схеми, таблиці, вікі-стаття, веб-сайт), після чого відбувається їх самооцінювання, оцінювання вчителем та іншими групами (згідно з критеріями оцінювання). У процесі роботи з таблицями «ЗХД» відбувається самооцінка учнями власних набутих знань та умінь. Наприкінці роботи над проектом тести допомагають визначити рівень розуміння вивченого, навички учнів, які вони отримали в результаті роботи над проектом; а також заохотити учнів до подальшого пізнання своїх особливостей мислення, визначити подальші навчальні потреби учнів та спонукати їх до подальшого навчання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

вікі-стаття "Бути на землі Людиною"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Толмач Наталія Іванівна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

НВК "Долинська гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3"

Місто\село, район, область

М. Долинська, Долинський район, Кіровоградська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери