Портфоліо "М. Вінграновський. "Сіроманець". Гармонія людини й природи. Гуманізм повісті"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:43, 4 листопада 2013, створена A.bobko72 (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"М. Вінграновський. "Сіроманець". Гармонія людини й природи. Гуманізм повісті"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, музика, малювання, природознавство.

Вік учнів, клас

5 клас, 10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект розроблено для учнів 5 класу з предмету українська література з теми «М.Вінграновський «Сіроманець. Гармонія людини й природи. Гуманізм повісті». На вивчення програмою передбачено 4 години. Працюючи над проектом, учні готують презентацію біографії М. Вінграновського, досліджують гармонію світу людини та природи, гуманізм повісті. Розвивають творчі здібності, вчаться переказувати найцікавіші епізоди повісті, характеризувати головного героя за планом, будують власне закінчення твору. Учитель сприяє вихованню доброти, любові до світу природи, рішучості, вмінню відстоювати свою позицію. Учні створюють презентацію, вікі-статтю - "Сіроманець". Гармонія людини й природи. Гуманізм повісті", блог (група біологи)буклети та інше.

План вивчення теми (вставити файл)

Відкрити план

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На всіх етапах роботи над проектом буде здійснюватися оцінювання на початковому, основному, підсумковому рівнях. Впродовж роботи проводитиметься проміжкове оцінювання. Важливо проводити як оцінювання роботи кожного учня окремо, так і всіє групи. Оцінюється творчий підхід учнів до поставлених завдань, їхні повідомлення, анкетування, що їх демонструють учні наприкінці початкового етапу, дібрана література, використані ілюстрації. На особливу увагу заслуговують також творчі роботи: власні ілюстрації, побудова власного закінчення твору «Сіроманець». Варто націлити учнів на те, що від кожного залежить успіх групи, а успіх кожного залежить від того, настільки учні співпрацюють разом, допомагають один одному. Учитель контролює роботу над проектом. Оцінювання здійснюється різними способами: оцінка вчителя, взаємооцінювання один одного в групі, оцінювання інших груп. Для коригування діяльності груп учні обмінюються побажаннями та порадами.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початковому етапі роботи над проектом учитель виявляє попередні знання учнів за допомогою таблиці «ЗХД», перегляду презентації, опитування, бесід. Учні висловлюють думки, яка тема цікавить кожного і визначають спільну тему для дослідження. За допомогою презентації до початку роботи над проектом учитель визначає завдання та цілі, що будуть поставлені перед учнями. У презентації учитель визначає ключові питання проекту, готує критерії оцінювання, пам’ятки, тощо. При плануванні обов’язково зазначаються терміни виконання завдань кожного етапу роботи. Учитель проводить інструктаж щодо використання Інтернет-ресурсів. Поділ учнів на групи відбувається з урахуванням їх можливостей користуватися комп’ютерними програмами, нахилами учнів до пошуків, комунікаційних здібностей. Біографи – створюють презентацію біографії М. Вінграновського. Учитель дає поради щодо використання Інтернет-ресурсів, рекомендує користуватися певними сайтами. Природознавці – працюють над створенням блогу «Вовк як представник групи ссавців». Творчі читачі – проводять дослідницьку роботу, характеризуючи головних героїв за планом, аналізуючи найцікавіші епізоди повісті, будуючи власне закінчення твору. Оформляють свою роботу у вигляді вікі-статті. Учні презентують роботи на уроках під час вивчення теми «М.Вінграновський «Сіроманець». Гармонія людини й природи. Гуманізм повісті». Після демонстрації доцільно організувати засідання „круглого столу”, на якому відбулося б обговорення презентацій. Учитель вказує на допущені недоліки у ході роботи над презентацією, відмічає позитивне та негативне, дає поради. Учні беруть участь в обговоренні, дають свої поради, роблять конструктивні зауваження, оцінюють один одного та групу в цілому. Учитель і учні обговорюють ті труднощі, що виникли у ході роботи над проектом, і окреслюють подальші шляхи роботи над проектами з урахуванням усіх порад.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Алла Бобко

Фах, навчальний предмет

Філолог, українська мова та література

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Бандурове

Місто\село, район, область

с.Бандурове Гайворонський район Кіровоградська область

Контактні дані

a.bobko72@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.10-08.11.2013

Місце проведення тренінгу

Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського

Тренери

Буртовий Сергій Вікторович, Голодюк Лариса Степанівна