Портфоліо Стеценко Маріанни з теми «Горе переможеним» і горе переможцям?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:16, 1 листопада 2013, створена Стеценко Маріанна Михайлівна (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Горе переможеним» і горе переможцям?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, історія, українська мова, інформатика

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

В результаті роботи учні 7 класу проведуть дослідження з теми «Трагедія Другої світової війни з різних боків Європи». Учні обꞋєднаються в групи та отримують завдання. Результатом виконання будуть вікі-стаття, блог.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком проекту учитель використовує ЗХД таблицю та асоціативний кущ для з’ясування навчальних потреб учнів, їх попередні знання щодо проблеми проекту» Що ми знаємо про відображення трагедії Другої Світової війни у творах поетів та письменників?» Протягом роботи над проектом для відслідковування прогресу у навчанні та оцінювання рівня мислення учнів вчитель веде журнал спостереження, надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності. Наприкінці роботи над проектом учні закінчують працювати із ЗХД схемою. Учитель перевіряє набуті знання учнів за допомогою опитувальника. Впродовж проекту відбувається постійне само- та взаємооцінювання учнів. Наприкінці проекту відбувається його представлення.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту учитель демонструє стартову презентацію з теми «Горе переможеним» і горе переможцям?», розповідає про майбутні дослідження учнів, долучивши до роботи над темою проектів учнів старших класів. На початковому етапі вчитель обговорює з класом проблемне питання «Що ми знаємо про відображення трагедії Другої світової війни у творах поетів та письменників?» методом мозкового штурму, визначають майбутні напрямки своїх досліджень. За допомогою вчителя учні утворюють проектні групи та отримують завдання з урахуванням своїх інтересів:

І група(«Дослідники творчості радянських поетів») : «Якою постає Друга світова війна у творах митців колишнього Радянського Союзу?»(створення презентації).

ІІ група( «Дослідники творчості європейських митців»). « Чим саме була Друга світова війна для європейських митців?» (створення Вікі – статті ).


ІІІ група(«Історики»): « Яка ж справжня ціна перемоги у війні?»(ведення блогу)

Впродовж проекту вчитель консультує учнів, веде журнал спостережень, аналізує їхню діяльність. Використовуючи різні методи та інструменти оцінювання(ЗХД-схеми, асоціативні кущі, контрольні списки і т. ін.,) учитель виявляє навчальні потреби учнів. Наприкінці вивчення теми за допомогою опитувальника

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Маріанна Стеценко

Фах, навчальний предмет

Російська мова та світова література

Навчальний заклад

Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №2 м.Суми

Місто\село, район, область

м. Суми

Контактні дані

nikmar1971

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.10.2013-03.11.2013 р.

Місце проведення тренінгу

Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №2 м.Суми

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Антонченко Марія Олексіївна