Учнівська вікі-стаття "«Горе переможеним» і горе переможцям?»
Зміст
Назва проекту
«Горе переможеним» і горе переможцям?»
Автори проекту
Група учнів 7 класу
Тема дослідження
Відображення трагедії Другої світової війни у творах поетів та письменників з різних куточків Європи.
Проблема дослідження
Якою зображено Другу світову війну у творах митців колишнього Радянського Союзу та Європи?
Гіпотеза дослідження
«У війні не буває переможців, тільки переможені»(А. Чемберлен)
Мета дослідження
Метою дослідження є з’ясування особливостей світоглядних позицій щодо Другої світової війни митців з різних куточків Європи.
Результати дослідження
Нами був проведений дослідження біографічних відомостей поетів та письменників з різних куточків Європи, їхніх поетичних та прозаїчних творів, присвячених Другій світовій війні. В результаті аналізу ми з’ясували наступне:
- ХХ століття увійшло в історію нашої цивілізації як найбільш жорстоке, войовниче. Крайнім виявом жорстокості був фашизм часів Другої світової війни. Проти звірств фашистів нацистської Німеччини об’єдналися держави, народи, люди доброї волі з усього світу. Події війни спонукають письменників різних країн замислитися над спільним історичним досвідом людства.
- Незважаючи на те, що багато поетів та письменників волею долі упродовж війни знаходилися «по різні сторони барикад», у їхніх творах чітко прослідковується спільне зображення Другої світової як величезного лиха, горя, навіть Апокаліпсису.
- Прочитавши твори різних жанрів митців з різних країн Європи, можна сказати, що їх об’єднує тема засудження війни і проблема історичної пам’яті.
Висновки
Таким чином ми з’ясували, що після війни у літературу приходить покоління митців, основною темою творів яких стала трагедія людини, спричинена війною. Страждання близьких і чужих людей об’єднувало письменників та поетів різних національностей у їх бажанні розповісти правду про війну задля уникнення її повторення. Змальовуючи своїх героїв у найскладніших у їхньому житті ситуаціях, у момент напруження усіх душевних сил, на межі життя і смерті, російські письменники О.Твардовський, М.Шолохов, Ю.Друніна возвеличують людину. Гуманізмом сповнені твори німецького письменника Г. Белля, польського поета К. Галчинського, герої яких віддають свої життя за хибні ідеї, а жертви, принесені ними на вівтар війни, виявляються непотрібними. Усі твори, присвячені подіям війни, пройняті трагічним пафосом і застерігають людство від повторення помилок минулого. Війна жорстока, протиприродна і антигуманна.
Корисні ресурси
[[Посилання http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0_%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%B2%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B0 http://pidruchniki.ws/1061120743497/politologiya/druga_svitova_viyna_1939-1945 http://www.ukrlib.com.ua/essay/printout.php?id=96&bookid=10
Інші ресурси
1.Штирляєва Т.В. Друга світова війна у дзеркалі літератури. Видавництво: Антросвіт. Рік: 2011. 2.Фесенко В. Зарубіжна література. Підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Схід- Продукт, 2007 3.Волощук Є. Зарубіжна література. Хрестоматія – посібник для 11 класу. Київ, Генеза,2003 ]]