Портфоліо Коломієць Тетяни з теми "Моє майбутнє починається сьогодні"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:24, 14 серпня 2013, створена Коломієць Тетяна Миколаївна (обговореннявнесок) (Тренери)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Моє майбутнє починається сьогодні

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Виховний проект реалізується соціальним педагогом у позаурочний час, інтегрується з інформатикою, українською мовою, психологом

Вік учнів, клас

10 клас, 15-16 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Виховний проект з профорієнтації призначений для учнів 10 класу. Проект має форму центра зайнятості з трьома відділами: інформаційний відділ, відділ працевлаштування та консультаційний відділ. Протягом проекту старшокласники створюють презентацію банку професій за типами, досліджують ринок праці та професійні навчальні заклади нашого регіону, якості відомих людей України, які ефективно впливають на їх професійний успіх, створюють консульпункт з профорієнтації на базі учнівського самоврядування.

План вивчення теми (вставити файл)

План проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту відбувається обговорення проблеми професійного самовизначення старшокласників, за допомогою мозкового штурму визначається рівень готовності до вибору майбутньої професії, обговорюються основні запитання роботи над проектом; здійснюється перегляд стартової презентації вчителя; за допомогою вправи «Асоціативний кущ» дається знання про ринок праці, професійний успіх. Учні починають працювати з таблицею «ЗХД». Протягом проекту соціальний педагог використовує опитувальник професій за Клімовим, форми для проведення зворотнього зв’язку, проводить консультації, роздає форми з критеріями оцінювання блогу, вікі-статті, презентації. Для перевірки набутих знань у проекті учитель використовує онлайн-опитування. Учні використовують форму оцінювання презентації та зворотний зв'язок однокласників для отримання взаємооцінки з їхнього боку. Цю інформацію учні отримують до того, як робота завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання свого внеску в роботу команди учні використовують форму самооцінювання спільної роботи .

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

У перший день ознайомила учнів 10 класу з проектом. За допомогою асоціативного куща і методу мозкової атаки зʹясовую знання учнів з проблеми вибору майбутньої професії. Продемонструвала стартову презентацію «Вибор професії:як діяти, щоб не помилитися», що дозволило учням зрозуміти суть проекту. Задала ключове та змістові питання. Створили 3 робочі групи, які отримали завданняя по відділам «центру зайнятості»:інформаційний, працевлаштування, консультаційний.

Другий тиждень. Учні працюють за планом, який спільно визначили. Соціальний педагог проводить консультації, контролюю хід роботи,конкретизую завдання для кожної групи щодо остаточного продукту роботи: вікі-статті «Професії, які є пріоритетними на ринку праці», блогу «Якості характеру, які допомагають людині стати успішною»,презентації на тему "Світ професій".

Учні 1 групи складають список відомих людей України у різних галузях, визначають джерела, з яких можна отримати інформацію про їхнє життя, діяльність.

Учні 2 групи обстежують ринок праці України, нашого регіону.

Учасники 3 групи здійснюють збір інформації для банку професій.

Третій тиждень. Учитель здійснює формуюче оцінювання учнів, консультує про джерела отримання інформації. Учні 1 групи продовжуюють збір інформації про відомих людей; друга група продовжує роботу на сайті «Ринок Праці Сумської області», група 3 розподіляє професії за предметом праці по Клімову.

Четвертий тиждень. Учитель роздає форми з критеріями оцінювання блогу, вікі-статті та контрольний список оцінювання презентації; здійснює допомогу тим, хто потребує; організовує екскурсію до центру зайнятості Тростянецького району. Учні діляться враженнями в блозі, продовжують роботу над проектом.

Пʹятий тиждень. Під час онлайн-консультацій учитель з'ясовує хід виконання проекту, проблеми та здобутки груп, переглядає попередні напрацювання.

По завершенню роботи соціальний педагог організовує учнівську конференцію на тему «Вибір професії: як діяти, щоб не помилитися» для учнів 9-10 класів з переглядом напрацювань учнів, здійснюється оцінювання учнів учителем.Протягом року учні - члени учнівського самоврядування 10 класу проводять консультації для учнів 9 класу з профорієнтації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Коломієць Тетяна Миколаївна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів соціальний педагог

Навчальний заклад

Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I- III ступенів-дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області

Місто\село, район, область

село Боромля Тростянецький район Сумська область

Контактні дані

taniakolomiets60@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.08-18.08.2013 р.

Місце проведення тренінгу

Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна