Учнівська вікі-стаття "Професії,які є пріоритетними на сучасному ринку праці"
Зміст
Назва проекту
Професії, які є пріоритетними на сучасному ринку праці
Автори проекту
Учні - група "працівників центру зайнятості", відповідальних за працевлаштування
Тема дослідження
На регіональному ринку праці проаналізувати, які професії на даний час є пріоритетними, користуються попитом работодавців
Проблема дослідження
Як серед різноманітного світу професій обрати саме ту, яка потрібна мені, яка б мала достатній рівень оплати, була б престижною, давала можливість професійного росту, мала попит на ринку праці.
Гіпотеза дослідження
Довести, що,отримавши достатню інформацію про професії,їх попит на ринку праці, розвиваючи здібності,знаючи свої нахили та інтереси, рівень самооцінки,працюючи над своїм самовдосконаленням, враховуючи думку батьків, ровесників, учителів та професіоналів, можна стати успішною людиною.
Мета дослідження
Розвивати в учнів навички досліджувати ринок праці,розвивати вміння аналізувати, систематизувати отриману інформацію, формувати рівень готовності старшокласників до обгрунтованого вибору майбутньої професії, яка задовольнятиме як особисті інтереси, так і суспільні потреби, готовність до різних варіантів самовизначення, вміння орієнтуватися в реальному суспільстві та прогнозувати зміни в ньому.
Результати дослідження
Потреба підприємств України у працівниках за професійними групами (2012-2013 роки, тис. осіб)
Працівники за професійними групами
- законодавці, вищі державні службовці,
керівники, менеджери (управителі)- 11,1
- професіонали-6,5
- фахівці-15,6
- технічні службовці-6,4
- працівники сфери торгівлі та послуг-15,1
- кваліфіковані робітники сільського та
лісового господарств, риборозведення та рибальства-1,4
- кваліфіковані робітники з інструментом-48,8
- робітники з обслуговування, експлуатації та
контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин-31,7
- найпростіші професії-23,1
Слабка прив'язка програм підготовки у професійно–технічних закладах до потреб виробництва, втрата матеріальної та методологічної бази навчання становлять значну проблему структурної невідповідності майбутнього попиту та пропозиції професійно–кваліфікаційному працівнику. Проблема нововведення «престижних» спеціальностей торкнулася й вищих навчальних закладів, які переповнили ринок праці спеціалістами з менеджменту, правознавства, підприємництва тощо. Водночас, рівень професійної підготовки випускників вузів з «престижними» спеціальностями, залишається незадовільним. Пріоритетними професіями на ринку праці регіону є робітничі професії: слюсар, зварювальник, водії різних категорій, крановщик, будівельні спеціальності, фахівці з кладки камінів, фахівці по дереву. Директори підприємств із задоволенням приймають на роботу класних фахівців робочих професій.
Рейтинг професій на 2014 рік
- "Аутішники". їх потребність із часом зростатиме. Зростання галузі інформаційних технологій в Україні динамічне. Темпи зростання ринку програмового забезпечення очікується на рівні 17% на рік.
- Фахівці в галузі туризму. Особливу увагу варто приділити таким напрямкам, як "зелений туризм"
- Фахівці в галузі страхування. Українці поки тільки починають відкривати себе для медичного й пенсійного страхування, страхування життя.
- Медичні працівники. Очолює список професій, потреба у яких зростає, це догляд за літніми людьми або хворими, які потребують нагляду.
- Інженери. З пожвавленням в Україні виробничого ринку катастрофічно не вистачає фахівців проектувальників, конструкторів, керівників технічної служби, начальників виробництва.
- Будівельні спеціальності.
- Технологи з пошиву одягу, взуття.Українцям не хочеться вдягатися у турецький, китайський, польський одяг.
- Рекламісти. З появою нових інформаційних технологій буде все більше майданчиків для реклами. Найбільш перспективний напрям - інтернет-реклама і брент-менеджмент.
- Івент-менедждменти Це люди, які займаються організацією заходів.
- Фахівці в галузі консалтингу. Консультанти, які знаються на бізнесі, який відповідає міжнародним стандартам, цінуються зараз і будуть затребувані і через 5 років.
Висновки
Отже, на сучасному ринку праці переважають професії, пов'язані із новими інформаційними технологіями, інженери виробничих піприємств, робітничі спеціальності