Портфоліо Савочки Анатолія з теми "Квадратне рівняння у таблицях"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:11, 9 серпня 2013, створена Савочка Анатолій Іванович (обговореннявнесок) (Місто\село, район, область)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Призначення й використання основних математичних, статистичних, логічних функцій табличного процесора

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний - інформатика Дотичний - математика

Вік учнів, клас

11 клас, вік учнів – 16 – 17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з інформатики призначений для учнів 11 класу. Виконується під час вивчення теми «Призначення й використання основних математичних, статистичних, логічних функцій табличного процесора». Під час виконання проекту учні об’єднаються у групи для дослідження проблеми вивчення логічних функцій в програмі Excel. Вони здійснюватимуть пошук інформації з різноманітних джерел, зокрема Інтернету, аналізуватимуть, систематизуватимуть її, робитимуть висновки, які викладуть в учнівських презентаціях, блогах та Вікі.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 День Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Чи може комп'ютер розв'язати квадратне рівняння? Учні думають самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. - Оголошую наступне запитання до проекту: Що таке квадратне рівняння? Пояснюю учням, що вони працюватимуть з квадратним рівнянням упродовж своєї роботи над проектом. Починаю проект з презентації проекту. Методом мозкового штурму визначаю можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних. Обговорюємо та оцінінюю ідеї учнів, які вони пропонують. Обговорюю друковані та електронні ресурси для збору даних. Можливі теми можуть включати: • Квадратні рівняння • Функції програми Excel • Робота логічних функцій Excel • Робота розгалуження в Паскалі Роздаю учням Форму оцінювання проектів і провожу її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Учні об’єднуються в малі групи ( від 3 до 5 в кожній) і обирають собі одну з тем для дослідження. Перша група готує мультимедійну презентацію на тему Квадратні рівняння. Друга група вивчає роботу логічних функцій Excel, готує таблицю розв’язування квадратного рівняння в програмі Excel. Третя група повторює роботу вказівки розгалуження а Паскалі, готує Паскаль – програму розв’язування квадратного рівняння в програмі Excel.

2 День

Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Проводжу консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання. Учні завершують своє дослідження, застосовуючи свої знання. 3 День Проведення презентації. Робота з блогом та Вікі статтьою. Використовую Форми оцінювання проектів для оцінювання робіт учнів.


Учнівська Вікі-стаття"Квадратне рівняння в Паскалі"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Анатолій Савочка

Фах, навчальний предмет

Інформатика

Навчальний заклад

Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Тростянецької ради Сумської області

Місто\село, район, область

Село Боромля Тростянецького району Сумської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна