Портфоліо Савочки Анатолія з теми "Квадратне рівняння у таблицях"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Призначення й використання основних математичних, статистичних, логічних функцій табличного процесора

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний - інформатика Дотичний - математика

Вік учнів, клас

11 клас, вік учнів – 16 – 17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з інформатики призначений для учнів 11 класу. Виконується під час вивчення теми «Призначення й використання основних математичних, статистичних, логічних функцій табличного процесора». Під час виконання проекту учні об’єднаються у групи для дослідження проблеми вивчення логічних функцій в програмі Excel. Вони здійснюватимуть пошук інформації з різноманітних джерел, зокрема Інтернету, аналізуватимуть, систематизуватимуть її, робитимуть висновки, які викладуть в учнівських презентаціях, блогах та Вікі.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Учитель проводить декілька разів оцінювання навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з цієї теми. Учні ведуть електронний-щоденник спостережень(блог) впродовж всього виконання проекту та постійно працюють над таблицею З-Х-Д (поступово заповнюють її). Цей документ допомагає вчителю відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. До того, як учні почнуть працювати над міні-проектом проводжу опитування. Учні розробляють план роботи групи для того, щоб спрямувати своє навчання та дослідження. Впродовж роботи над проектом учні також використовують Форму оцінювання, яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проекту. Учитель контролює виконання кожного етапу цього плану методом дошки питань чи методом мозкового штурму. Коли учні працюватимуть у малих групах над створенням публікації для того ,щоб поділитися з іншими своїми здобутками та знаннями, вони використовують Контрольний список для публікації, який допомагає їм створювати таку публікацію, яка відповідає вимогам. Оскільки це груповий проект, учні використовуватимуть форми взаємооцінювання та самооцінювання. Коли проект буде завершено, учні напишуть рефлексію щодо вивченого. Їх кінцевий продукт буде оцінений за Формою оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 День Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Чи може комп'ютер розв'язати квадратне рівняння? Учні думають самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. - Оголошую наступне запитання до проекту: Що таке квадратне рівняння? Пояснюю учням, що вони працюватимуть з квадратним рівнянням упродовж своєї роботи над проектом. Починаю проект з презентації проекту. Презезентація вчителя Методом мозкового штурму визначаю можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних. За допомогою Асоціативного куща згадуємо про методи розвязків квадратного рівняння. Обговорюємо та оцінінюю ідеї учнів, які вони пропонують.Заповнюються таблиці З-Х-Д. Обговорюю друковані та електронні ресурси для збору даних. Можливі теми можуть включати: • Квадратні рівняння • Функції програми Excel • Робота логічних функцій Excel • Робота розгалуження в Паскалі Роздаю учням Форму оцінювання проектів і провожу її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Учні об’єднуються в малі групи ( від 3 до 5 в кожній) і обирають собі одну з тем для дослідження. Перша група готує мультимедійну презентацію на тему Квадратні рівняння. Друга група вивчає роботу логічних функцій Excel, готує таблицю розв’язування квадратного рівняння в програмі Excel, та висвітлюють у блозі. Третя група повторює роботу вказівки розгалуження а Паскалі, готує Паскаль – програму розв’язування квадратного рівняння в програмі Паскаль та створює Вікі-статтю. 2 День Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Проводжу консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання. Учні завершують своє дослідження, застосовуючи свої знання. 3 День Проведення презентації. Робота з блогом та Вікі статтьою. Використовую Форми оцінювання проектів для оцінювання робіт учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Анатолій Савочка

Фах, навчальний предмет

Інформатика

Навчальний заклад

Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Тростянецької ради Сумської області

Місто\село, район, область

Село Боромля Тростянецького району Сумської області

Контактні дані

boromlja.ais@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05-11.08.2013

Місце проведення тренінгу

Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна