Портфоліо Олени Мельник з теми "Пожежна безпека"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 02:16, 28 червня 2013, створена Мельник Елена Борисовна (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Пожежна безпека

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

"Охорона праці","Інформаційні технології"

"Українська мова","Виробниче навчання"

Вік учнів, клас

Учні 1-го курсу Севастопольського вищого професійного училища КДАВТ

Стислий опис проекту

У ході проекту учні вивчають історію виникнення пожежної охорони; розглядають основні причини пожеж на автотранспортному підприємстві (АТП) і при експлуатації автомобілів.

Учні досліджують дотримання протипожежного режиму на АТП; аналізують інформацію від служби порятунку МНС; підбирають тип вогнегасника для гасіння пожежі в гаражі і в автомобілі; створюють алгоритм дій при гасінні пожежі в гаражі і автомобілі.

Учні особисто переконуються, що недотримання пожежної безпеки призводить до фатальних наслідків і з'ясовують, що основний напрямок забезпечення пожежної безпеки - усунення умов виникнення пожежі'

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

• Викладач послідовно проводить оцінювання учнів в ході проекту

• На початку проекту проводиться оцінка початкових знань (формуюче оцінювання) для виявлення початкового досвіду та інтересів про пожежну безпеку відбувається при заповненні ними організаційної діаграми та тестів

• Після перегляду стартової презентації проводиться мозковий штурм. У результаті якого відбувається оволодіння навичками спілкування, це допомагає викладачеві оцінити розуміння учнів і скоригувати перспективний план роботи груп, який буде задовольняти потреби учнів.

• У ході обговорення проблемних питань та поділу учнів на групи відбувається мотивація діяльності учнів і стимуляція їх інтересу. Внесок у дискусію кожного учня використовується для планування навчання і забезпечення індивідуальної та зворотного зв'язку.

• Перспективний план роботи груп орієнтує учнів на проведення дослідження в рамках заданої теми, і дозволяє викладачеві заздалегідь скоординувати напрямок і задати рамки дослідницького пошуку.

• У ході проекту дуже важлива координація і узгодженість дій учнів. Для цього будуть потрібні бланки контролю за діяльністю груп учнів, в яких зазначаються своєчасність виконання роботи, правильність її виконання, логічність викладу і подачі інформації, джерела інформації, творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілей і результатів роботи.

• Доцільно в рамках проекту проводити проміжне оцінювання навичок співпраці всередині груп, аналіз учнями само оцінювання успішності участі в роботі над публікаціями та само оцінювання успішності участі в роботі над презентаціями за темою проекту.

• Контролювати якість засвоєння навчального матеріалу допомагають оціночні листи для взаємооцінкі і самооцінки презентацій та публікацій. Результати оцінювання в них враховуються при проведенні узагальнюючого оцінювання.

• Під час роботи над проектом учні виконують само оцінювання свого дослідження, що формує оцінні вміння учнів, а також самостійність і самоврядування в групах, це аркуші самооцінки якості проведеного дослідження в групах.

• У ході досліджень учнів і всього проекту використовуються критерії оцінювання проекту, за якими можна провести сумарне узагальнююче оцінювання.

• Після завершення основного етапу над проектом проводиться конференція, де заслуховуються виступи учнів за підсумками своєї роботи. У ході виступів групи, демонструються результати діяльності - презентації, публікації, вікі-статті, доповіді, а також обговорюють роботи інших груп. Тут оцінюється глибина проведеного дослідження, логічність подання матеріалу, творчий підхід, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, захищати свою точку зору, брати участь в обговоренні, ставити питання, а також листи самооцінки готовності до міні-конференції.

• Створення вікі-статті дозволить представити результати досліджень учнів в рамках проекту більш широкої аудиторії. Критерії оцінювання Вікі-статті

• На етапі завершення проекту проводиться внутрішньо групова та індивідуальна рефлексія.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери