Портфоліо Ткачук Ганни (10 версія) профтех - "Електронний смог"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Електронний смог"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізика
Вік учнів, клас
11 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект «Електронний смог» розрахований на учнів, які вивчають курс фізики 11 класу. В ході роботи над проектом учні на основі базових знань з курсу фізики, відшукають інформацію про властивості електромагнітних хвиль, їх вплив на живі організми, виготовляють прилад для вимірювання рівня електромагнітного випромінювання, проведуть вимірювання рівня електромагнітного випромінювання побутових приладів та на основі отриманих даних побудують графічну залежність рівня електромагнітного випромінювання від відстані до побутового приладу, підготують свої власні публікацію та блог. Результатами даного проекту є видання рекомендацій по безпечному розміщенню побутових приладів.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання учнів відбувається всього навчання за темою. Перед початком проекту учитель демонструє учням презентацію та пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей форми З-Х-Д та/або організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Учні використовують контрольний список дослідження блогу для проведення само оцінювання. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації (продукту). Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника. З метою визначення само спрямування учнів використовується відповідний контрольний список. Учні використовують само оцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Підготовка до роботи. Перед початком роботи учні діляться на малі групи, знайомляться з темою «Електронний смог» та проблемою проекту «Чи завжди корисно те, що зручно?». Учні обирають капітанів команд, розподіляють обов'язки між членами груп. Вони здійснюють пошук інформації в Інтернеті, газетах, журналах та інших джерелах з таких питань « Що таке електромагнітні хвилі?», «Який вплив чинять електромагнітні хвилі на живі організми?», «Як захиститися від надмірного електромагнітного випромінювання?», «Чи шкідливі побутові прилади?» Перша група «Аналітики» займається соціальним опитуванням. Вони складають, обробляють та представляють результати опитування у вигляді форм та діаграм та публікують їх на блозі. Друга група «Інженери» виготовляють прилад для вимірювання рівня електромагнітного випромінювання. Третя група «Вчені-дослідники» проводять вимірювання, створюють власну умовну шкалу та здійснюють обрахунки рівня електромагнітного випромінювання різних побутових приладів. Далі учні аналізують отримані результати. Використовуючи отримані дані, вони будують графічну залежність у вигляді діаграми, за якою можна протиставити отримані дані з безпечними нормами випромінювання. Далі учні з усіх трьох груп обговорюють наслідки неправильного розташування електричних приладів та складають рекомендації. Блог. З метою залучення інших учнів до роботи в проекті «Електронний смог», учні створюють блог проекту. На його сторінках учні розміщують запрошення до співпраці, анкетування з питань електромагнітної безпеки та свої особисті дані. Вказують свої координати та електронну адресу. Публікація. В процесі створення публікації учні працюють у програмі Publisher та створюють інформаційний бюлетень «Електронний смог». На початку роботи вони підбирають цікавий матеріал про вплив електромагнітних хвиль на живі організми, беруть інтерв'ю у фахівців з питань наслідків впливу електромагнітного випромінювання на людське здоров'я. Опрацьований матеріал розміщують на сторінках публікації, підбирають ілюстрації. Готову публікацію роздруковують та розповсюджують серед однолітків.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ткачук Ганна
Фах, навчальний предмет
Фізика
Навчальний заклад
ДПТНЗ "Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище"
Місто\село, район, область
м. Вінниця