Портфоліо Гвоздієвського Євгена з теми «Основні класи неорганічних сполук»
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Чи можливо створити індикатори власноруч
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Хімія, біологія, інформатика
Вік учнів, клас
8 клас, 13-14 років
Стислий опис проекту
В даному проекті ми проводмо дослідження із теми: "Неорганічні класи сполук", у якій вивчаються такі хічні речовини, як індикатори. Всім відомо, що є це речовини, які змінюють забарвлення відносно середовища. Найвідоміші із них: універсальний лакмусовий папірець, лакмус, фенол-фталеїн. А чи замислювався хтось чи можливо виготовити індикатор у домашніх умовах?! Саме над цим проводимо дослідження. Нам потрібно підібрати речовини, які будуть виконувати функції індикаторів.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Під час опрацювання даної теми постійно здійснюється оцінювання. В свою чергу це допомагає учням розвивати навички мислення та навики 21 століття. До початку проекту: для оцінювання вхідних знань обговорюється ключове питання; здійснюється контроль навчальних потреб учнів - презентація; здійснюється контроль навчальних потреб учнів ЗХД; здійснюється контроль навчальних потреб учнів використанням організаційних діаграм. Під час виконання проекту: здійснюється поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв - форми оцінювання блогу. Після виконання проекту: здійснюється виконання оцінювання групового завдання.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Насамперед навчання за даною темою потрібно: - Переглянути основну термінологію. - Пересвідчитися, що учні знають, як користуватися хімічним приладдям та реактивами. - Пересвідчитися, що учні мають досвід із методик проведення хімічних експериментів. Зробити перевірку, чи знають учні, як шукати інформацію в локальній мережі Інтернеті. Спочатку ставимо перед учнями Ключове запитання: Чи дійсно світ різноманітний? Далі можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати про хімічні речовини і як їх розрізнити у розчинах. До початку проекту учні разом із вчителем з’ясовують, які речовини можуть виступати в ролі індикаторів. Насамперед учням потрібно підібрати універсальний лакмусовий індикатор (він буде еталонним). В цей час вчитель роздає реактиви, для того, щоб з’ясувати яке середовище має кожен із них.(Кисле середовище – червоне забарвлення, синє – лужне, жовте - нейтральне). Далі потрібно зробити екстракт із кольорової капусти. Після цього, попередньо приготовлений індикатор перевіряють. Вчитель пояснює, що тепер учні будуть ділитися своїми знаннями за виконаним проектом. У групах учні розроблятимуть блог. Вчитель роздає учням документ Форма оцінювання, щоб допомогти учням планувати та стежити за своїм прогресом виконання. Використовуючи веб-ресурси вчитель надає список рекомендованих веб-посилань, щодо використання інформації.
Дана інформації зберігається згідно закону про авторське право. Розробляється список у вигляді таблиці, куди занотовуються: назва праці і посилання на використану інформацію.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Євген Гвоздієвський
Фах, навчальний предмет
Навчальний заклад
Житомирський державний університет імені Івана Франка
Місто\село, район, область
Житомир
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
10.06.2013-15.06.2013
Місце проведення тренінгу
м. Одеса
Тренери
Барна Ольга Василівна Скрипка Анна