Портфоліо Гвоздієвського Євгена з теми «Основні класи неорганічних сполук»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Основні класи неорганічних сполук

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

хімія

біологія

інформатика

Вік учнів, клас

8 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

В даному проекті проводиться дослідження із теми: "Неорганічні класи сполук", у якій вивчаються такі хічні речовини, як індикатори. Всім відомо, що є це речовини, які змінюють забарвлення відносно середовища. Найвідоміші із них: універсальний лакмусовий папірець, лакмус, фенол-фталеїн. А чи замислювався хтось чи можливо виготовити індикатор у домашніх умовах?! Саме над цим проводиться дослідження. Потрібно підібрати речовини, які будуть виконувати функції індикаторів.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Під час опрацювання даної теми постійно здійснюється оцінювання. В свою чергу це допомагає учням розвивати навички мислення та навики 21 століття.

До початку проекту: для оцінювання вхідних знань обговорюється ключове питання; здійснюється контроль навчальних потреб учнів - презентація; здійснюється контроль навчальних потреб учнів ЗХД; здійснюється контроль навчальних потреб учнів використанням організаційних діаграм.

Під час виконання проекту: реалізовувалося поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв - форми оцінювання блогу. Після виконання проекту: - виконання оцінювання групового завдання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Насамперед навчання за даною темою потрібно:

- Переглянути основну термінологію.

- Пересвідчитися, що учні знають, як користуватися хімічним приладдям та реактивами.

- Пересвідчитися, чи всі мають досвід із методик проведення хімічних експериментів.

Зробити перевірку, чи знають учні, як шукати інформацію в локальній мережі Інтернеті. Спочатку ставимо перед учнями Ключове запитання: Чи дійсно світ різноманітний? Далі можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати про хімічні речовини і як їх розрізнити у розчинах. До початку проекту учні разом із вчителем з’ясовують, які речовини можуть виступати в ролі індикаторів. Насамперед учням потрібно підібрати універсальний лакмусовий індикатор (він буде еталонним). В цей час вчитель роздає реактиви, для того, щоб з’ясувати яке середовище має кожен із них.(Кисле середовище – червоне забарвлення, синє – лужне, жовте - нейтральне). Далі потрібно зробити екстракт із кольорової капусти. Після цього, попередньо приготовлений індикатор перевіряють. Вчитель пояснює, що тепер учні будуть ділитися своїми знаннями за виконаним проектом. У групах учні розроблятимуть блог. Вчитель роздає учням форму оцінювання, щоб допомогти їм планувати та стежити за своїм прогресом виконання. Під час роботи вчитель виступав у ролі фасилітатора, розробивши допоміжний матеріал у вигляді презентації

Під час проведення роботи вчитель ознайомлює учнів з поняттям авторського права у вигляді презентації Використовуючи веб-ресурси вчитель надає список рекомендованих веб-посилань, щодо використання інформації.

Дана інформації зберігається згідно закону про авторське право. Розробляється список у вигляді таблиці, куди занотовуються: назва праці і посилання на використану інформацію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Євген Гвоздієвський

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Житомирський державний університет імені Івана Франка

Місто\село, район, область

Житомир

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10.06.2013-15.06.2013

Місце проведення тренінгу

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського

Тренери

Барна Ольга Василівна, Скрипка Анна Володимирівна