Портфоліо Гвоздієвського Євгена з теми «Основні класи неорганічних сполук»
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Чи можливо створити індикатори власноруч
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Хімія, біологія, інформатика
Вік учнів, клас
8 клас, 13-14 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Насамперед навчання за даною темою потрібно: - Переглянути основну термінологію. - Пересвідчитися, що учні знають, як користуватися хімічним приладдям та реактивами. - Пересвідчитися, що учні мають досвід із методик проведення хімічних експериментів. Зробити перевірку, чи знають учні, як шукати інформацію в локальній мережі Інтернеті. Спочатку ставимо перед учнями Ключове запитання: Чи дійсно світ різноманітний? Далі можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати про хімічні речовини і як їх розрізнити у розчинах. До початку проекту учні разом із вчителем з’ясовують, які речовини можуть виступати в ролі індикаторів. Насамперед учням потрібно підібрати універсальний лакмусовий індикатор (він буде еталонним). В цей час вчитель роздає реактиви, для того, щоб з’ясувати яке середовище має кожен із них.(Кисле середовище – червоне забарвлення, синє – лужне, жовте - нейтральне). Далі потрібно зробити екстракт із кольорової капусти. Після цього, попередньо приготовлений індикатор перевіряють. Вчитель пояснює, що тепер учні будуть ділитися своїми знаннями за виконаним проектом. У групах учні розроблятимуть блог. Вчитель роздає учням документ Форма оцінювання, щоб допомогти учням планувати та стежити за своїм прогресом виконання. Використовуючи веб-ресурси вчитель надає список рекомендованих веб-посилань, щодо використання інформації.
Дана інформації зберігається згідно закону про авторське право. Розробляється список у вигляді таблиці, куди занотовуються: назва праці і посилання на використану інформацію.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Під час опрацювання даної теми постійно здійснюється оцінювання. В свою чергу це допомагає учням розвивати навички мислення та навики 21 століття. До початку проекту: для оцінювання вхідних знань обговорюється ключове питання; здійснюється контроль навчальних потреб учнів - презентація; здійснюється контроль навчальних потреб учнів ЗХД; здійснюється контроль навчальних потреб учнів використанням організаційних діаграм. Під час виконання проекту: здійснюється поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв - форми оцінювання блогу.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Євген Гвоздієвський