Портфоліо Золочевської Марини з теми "Житло та побут давніх українців"
Зміст
Назва навчальної теми
Житло та побут давніх українців
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- вступ до історії
- інформатика
- українська мова
Вік учнів, клас
5 клас
Стислий опис проекту
Проект для учнів 5 класу з теми «Житло давніх українців» (Вступ до інформатики) та «Створення презентацій» (Інформатика).
Учні замислюються над питанням, як жили їх пращури. Вони мають запропонувати елементи етнохати, яку хотіли б мати у своєму місті. Така етнохата зробить привабливим рідне місто (село) для екскурсій (важливо для громади), а також стане місцем, де черпають ідеї самі учні, митці, що працюють у місті над створенням сучасних споруд.
Проект етнохати учні пропонують міській владі, бізнесменам через засоби відкритого громадянського обговорення проблем рідного краю.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні читають підручник і самостійно створюють запитання до своїх уявних пращурів, які допомогли б їм з’ясувати, яким було їхнє житло. Ці запитання учні вносять в таблицю ЗХД (перший-другий стовпчик)
Запитання обговорюються в парах, вчитель відстежує індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Такі запитання можуть показати, як учні вміють виокремлювати в тексті, основні ознаки і елементи оселі. казок та використовувати їх згодом для з’ясування та повторного пояснення складних для учнів понять. Оцінювання запитань можна здійснити за допомогою спеціальної форми .
Форма оцінювання вікі використовується для того, щоб учні могли ознайомитись з вимогами до заповнення вікі-сайту та заповнити вікі-сторінку, шаблон якої буде створений вчителем, відповідно до вимог. Під час роботи учні
Під час роботи на вікі сторінці учні кожної групи всередині здійснюють моніторинг свого прогресу під час створення вікі. само оцінювання за допомогою контрольного списку проведення дослідження та контрольного списку оцінювання самоспрямування
Після завершення дослідницької роботи учні оцінюють свою діяльність за допомогою форми оцінювання презентації. Спочатку кожна група САМОоцінюється, після захисту роботу групи оцінюють інші учні та вчитель за тією ж формою. Учні весь час мають розуміти, що їм буде надана можливість усно захистити проект, представити свої думки та їх обґрунтування. Фасилітація у цей час здійснюється зокрема за допомогою картки представлення доказів.
У кінці проекту учні знову повертаються до форми ЗХД і заповнюють третій стовпчик «Що я дізнався». Вчитель пропонує також повернутися до презентації з ключовими запитаннями, щоб оцінити просування учнів у напрямку їх вирішення.
Діяльність учнів та вчителя
вікі-стаття учня Досліджуємо: Як жили наші пращури
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Золочевська Марина Володимирівна
Фах, навчальний предмет
викладач інформатики та методики її навчання
Навчальний заклад
Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської області
Місто\село, район, область
м. Харків
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
10.06.2013-15.06.2013
Місце проведення тренінгу
м. Одеса
Тренери
Барна Ольга Василівна
Скрипка Анна