"Я в поэты бы пошёл, пусть меня научат".
Зміст
Назва навчальної теми
Я в поэты бы пошёл, пусть меня научат
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Література, інформатика
Вік учнів, клас
11-12 років, 6 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект призначений для учнів 6 класів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів. Під час роботи над проектом учні зможуть відрізняти прозовий твір від поезії, римувати слова, самостійно складати, вигадувати вірші. Ідея проекту полягає в тому, щоб викликати пізнавальний інтерес учнів, активізувати навчальну діяльність. За цим проектом учні досліджують по групам окремі теоретичні матеріали з літератури, складають практичну частину та створюють творчі завдання. Продуктом діяльності передбачається створення та демонстрація презентації Power Point, буклету Publisher та брошури World на останньому уроці.Проект буде реалізовуватись паралельно з виконанням основної учбової програми. В межах реалізації проекту учні класу будуть об’єднані на декілька груп стосовно їх побажань та нахилів, виявлених в ході попереднього опитування.
План вивчення теми
План впровадження проекту
Навчальні цілі
Робота спрямована на розвиток особистих вмінь та навичок, які в процесі роботи розвивають творчі здібності.Оцінювання
На початку проекта викладач отримує інформацію про початкові знання учнів з теми: виявлення готовності учнів до проектної діяльності та визначення сподівань учнів від проектної діяльності; діагностування початкового рівня володіння ІКТ учнями; діагностування початкових знань учнів з даної теми; оцінювання Інтернет ресурсів, які будуть використовуватись в межах проекту. Впродовж роботи над проектом потрібно виявити рівні обізнаності в використанні проектних технологій; діагностування рівня компетентності учнів по темі над якою вони працюють. У кінці роботи над проектом учні оцінюватимуть рівні виконання групових проектів; оцінювання рівня компетентності учнів в використанні ІКТ для реалізації проекту; виявлення особистих нахилів кожного з учнів та розробка рекомендацій щодо подальшого їх навчання.
Діяльність учнів та вчителя
На початку проекту для ознайомлення батьків і учнів з методом проектів створено буклет. Отримуємо дозвіл від батьків та учнів на використання їх проектів та особистих даних дозвіл. Учитель проводить опитування учнів з метою виявлення особистих нахилів кожного учня та об’єднання їх в групи опитування. Учитель проводить діагностичний моніторинг учбових знань та вмінь учнів з метою переконатись, що учні: - володіють теоретичними знаннями з теми;- мають початкові комп’ютерні навички (відкриття та збереження документів, завантаження програм, - оформлення дослідження, пошук інформації в мережі Інтернет). Учитель проводить додаткові заняття з учнями які мають недостатні знання з даної теми. Опираючись на данні отриманні при опитуванні учнів, створюємо декілька груп за виявленими нахилами дітей і їх типами інтелекту: теоретики, практики, творці. Учитель уточнює склад створених груп та знайомить учнів з темою проекту тема проекту. Учитель проводить обговорення з класом тематичних питань даного проекту, знайомить з критеріями оцінювання учнівських презентацій теоретики, публікацій практики,творці, схемою З-Х-Д проекту. Учитель проводить спостереження за діяльністю учнів при підготовці власних проектів та надає консультації за потребами учнів. Учні вдома чи в шкільній бібліотеці аналізують різні джерела інформації з теми проекту, розробляють макети презентацій презентація, буклетів буклет, брошур брошура. Учні проводить презентацію продуктів проекту: Теоретики («Необычное литературоведение») презентація теоретичного матеріалу відповідь на питання «Что такое стихотворный размер? Чем отличается стихотворная речь от прозаической?» Практики («Когда б вы знали, из какого ссора растут стихи… на радость всем и мне») презентують сформовану добірку цікавих віршів по даній темі, де на практиці доводять різницю між розмірами віршів, римою та ритмом. Творці («Как делать стихи») презентують буклет з творчими завданнями. Учитель разом з учнями знову проводить обговорення Ключового запитання проекту, проводить оцінювання продуктів проекту. Проведення підсумкового опитування учнів «Підсумкова З-Х-Д схема».
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Черничкина Ірина Володимирівна
Фах, навчальний предмет
Російська мова та література, світова література
Навчальний заклад
Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8
Місто\село, район, область
м. Краматорськ, Донецька область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
13.03.2013 - 23.05.2013
Місце проведення тренінгу
м. Краматорськ, міський методичний кабінет