Портфоліо Селедцової Ірини Павлівни з теми "Дитинство, опалене війною"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
«Дитинство,обпалене війною» за повістю Гр. Тютюнника «Климко»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний навчальний предмет : українська література. Григір Тютюнник «Климко» Тема з програми: «Про далекі минулі часи» Додаткові предмети: історія України, географія
Вік учнів, клас
7 клас, 12 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Учні 7 класуберуть участь у проекті «Дитинство,обпалене війною» за повістюГригораТютюнника «Климко», уякомуз`ясовують причини трагізмутогочасноїдоліволелюбногоукраїнського народу в часиДругоїсвітовоївійни,який вплив на людей узагалі та дітей зокрема робить війна,проведутьпаралеліміжособистимжиттям автора і сюжетом твору, схарактеризують образ Климкадослідять, як випробуваннягартують характер людини, опрацюють карту Донецького краю, зберутьсвідченняочевидців. Для втілення проектуучнікласуоб’єднуються в чотиригрупи. Перша група «географи» створюють маршрут Климка «По сіль», надаютьстислийописгеографічнихособливостеймісцевості, проектуютьрекламний буклет про Донецьк, Слов’янськ та Артемівськ. Друга група «історики» створюютьпрезентацію «ОкупованийДонбас», надаютьпорівняльнийаналізісторичнихподій з літературнимтвором. Третягрупа «журналісти» берутьінтерв'ювочевидців - дітей-війни-свогоміста про життя на Донбасіпід час війни, Четвертагрупа «психологи» проводятьпсихологічнедослідження, як поводять себе різні люди в різних екстремальних ситуаціях: «Градолі»- зіставляютьдоліКлимка та автора, розкриваютьвпливвійни на характерлюдини, створюютьпоради психолога «Як зберегтилюдяність у критичнихситуаціях».
План вивчення теми (вставити файл)
[План вивчення теми]
[План впровадження темиї
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
До початку проекту провести з учнями анкетування(1) учнів щодо визначення їх умінь працювати творчо, у групах,умінь користуватися комп’ютером, Інтернетом. Запропонувати розпочати заповнення таблиці «З-Х-Д» (2) Упродовж роботи над проектомзапропонувати учням заповнення листа планування роботи в групі (3), ознайомити з журналом оцінювання учнівських робіт(4). Ознайомити учнів з критеріями оцінювання презентації (5) та інформаційної газети, рекламного буклету(6). Провести рефлексію роботи над проектом (7). Наприкінці роботи над проектом надати учням листи для самооцінки (8), оцінки роботи групи(9), критерії оцінювання мультимедійної презентації до проекту (10), критерії оцінки якостей учнів під час захисту проекту (11), форму для взаємооцінювання презентації учнями іншої групи (12).Провести анкету з батьками (13). Запропонувати учням написати відгук на роботу однокласника(14). Рефлексія – завершення таблиці «З-Х-Д» (2). Проведення тестування для оцінювання знань з теми (15)