Портфоліо Апостолової В.М.
Зміст
Назва проекту
День Збройних Сил України
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет: «Інформатика» Другорядні навчальні предмети: «Захист вітчизни», «Українська мова та література», «Історія України», «Людина і світ»
Навчальна тема
Текстовий редактор МS Word
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту
Проект для учнів 7-11 класів, об’єднує предмети «Інформатика» та «Захист вітчизни». Учні готуються до святкування Дня збройних сил України. Працюючи в проекті, учні знайомляться з основами нормативно-правового забезпечення захисту Вітчизни, структурою збройних сил України, дізнаються про історію та сьогодення української армії, миротворчі місії наших воїнів. Готуючи статті для шкільної газети, запрошення та листівки, сценарій свята, вдосконалюють на практиці знання з теми «Текстовий редактор МS Word» (введення, редагування, форматування, друк тексту, робота з об’єктами вставки, робота з таблицями та списками, тощо). Додатково учні використовують свої знання в роботі з іншими програмами Міcrosoft Offiсe та в мережі Інтернет. Проект спрямований на формування патріотизму, поваги і пошани до людей, особистісного самовдосконалення, допомагає у вибору професії, розвиває навички роботи в колективі, володіння різними соціальними ролями.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Навчальні цілі щодо вивчення змісту:
- Ознайомити з призначенням текстового процесора
- Вдосконалити навички правильного та швидкого введення тексту
- Навчити перевіряти орфографію та правопис тексту за допомогою застосунків МS Word
- Вироблення умінь редагування та форматування тексту
- Навчити вставляти об’єкти у документ МS Word різними способами
- Розвивати вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для окреслення, аналізу та вирішення проблем
- Вдосконалювати вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем
Вміння й навички учнів, які мають бути сформовані після виконання проектів:
- Рефлексивні, пошукові, комунікативні та менеджерські вміння
- Уміння й навички роботи в співробітництві
- Презентаційні вміння й навички (представляти результати своїх досліджень у вигляді буклету, презентації, вікі-статті, блогу, усного захисту)
- Розуміння підґрунтя та базових засад етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації
- Належне використання цифрових технологій, інструментів комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних
- Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації
- Учні використовують комунікаційні сервіси Інтернету для: спілкування з тими, хто знаходиться поза класною кімнатою; спільної роботи над навчальними проектами в групах чи парах в режимі реального часу разом з іншими учасниками; участі в інтерактивних обговореннях; збирання даних від багатьох людей за допомогою онлайн-опитування
Опис оцінювання
Протягом всього проекту проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають.
Оцінювання проводиться в 3 етапи: вхідне, поточне і підсумкове. На початку роботи над проектом використовується вхідне тестування, заохочування учнів до проекту. Також щоденно здійснюється оцінювання діяльності учнів вчителем. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань.
Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінюватися, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясують свої навчальні потреби з допомогою організаційних діаграм та таблиць З-Х-Д і створять контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм.
Діяльність учнів і вчителя
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Навчальний заклад
Місто\село, район, область
Контактні дані
Про мене
Мій внесок
Мої проекти
Портфоліо з теми
Мої файли
Мої закладки