Портфоліо Апостолової В.М.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

День Збройних Сил України

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: «Інформатика» Другорядні навчальні предмети: «Захист вітчизни», «Українська мова та література», «Історія України», «Людина і світ»

Навчальна тема

Текстовий редактор МS Word

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Проект для учнів 7-11 класів, об’єднує предмети «Інформатика» та «Захист вітчизни». Учні готуються до святкування Дня збройних сил України. Працюючи в проекті, учні знайомляться з основами нормативно-правового забезпечення захисту Вітчизни, структурою збройних сил України, дізнаються про історію та сьогодення української армії, миротворчі місії наших воїнів. Готуючи статті для шкільної газети, запрошення та листівки, сценарій свята, вдосконалюють на практиці знання з теми «Текстовий редактор МS Word» (введення, редагування, форматування, друк тексту, робота з об’єктами вставки, робота з таблицями та списками, тощо). Додатково учні використовують свої знання в роботі з іншими програмами Міcrosoft Offiсe та в мережі Інтернет. Проект спрямований на формування патріотизму, поваги і пошани до людей, особистісного самовдосконалення, допомагає у вибору професії, розвиває навички роботи в колективі, володіння різними соціальними ролями.

Повний План вивчення теми

План План впровадження проекту

Навчальні цілі

Навчальні цілі щодо вивчення змісту:

- Ознайомити з призначенням текстового процесора

- Вдосконалити навички правильного та швидкого введення тексту

- Навчити перевіряти орфографію та правопис тексту за допомогою застосунків МS Word

- Вироблення умінь редагування та форматування тексту

- Навчити вставляти об’єкти у документ МS Word різними способами

- Розвивати вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для окреслення, аналізу та вирішення проблем

- Вдосконалювати вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем

Вміння й навички учнів, які мають бути сформовані після виконання проектів:

- Рефлексивні, пошукові, комунікативні та менеджерські вміння

- Уміння й навички роботи в співробітництві

- Презентаційні вміння й навички (представляти результати своїх досліджень у вигляді буклету, презентації, вікі-статті, блогу, усного захисту)

- Розуміння підґрунтя та базових засад етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації

- Належне використання цифрових технологій, інструментів комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних

- Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації

- Учні використовують комунікаційні сервіси Інтернету для: спілкування з тими, хто знаходиться поза класною кімнатою; спільної роботи над навчальними проектами в групах чи парах в режимі реального часу разом з іншими учасниками; участі в інтерактивних обговореннях; збирання даних від багатьох людей за допомогою онлайн-опитування

Опис оцінювання

Протягом всього проекту проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають.

Оцінювання проводиться в 3 етапи: вхідне, поточне і підсумкове. На початку роботи над проектом використовується вхідне тестування вхідне тестування, заохочування учнів до проекту. Також щоденно здійснюється оцінювання діяльності учнів вчителем. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань.

Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінюватися, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясують свої навчальні потреби з допомогою організаційних діаграм та таблиць З-Х-Д і створять контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм.

Діяльність учнів і вчителя

1 день. Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: Чи вміємо ми святкувати? Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. Запитайте, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з класом. Оголошуються тематичні запитання: Як виникло свято День збройних сил України? Куди сягає історія? Які професії тісно пов’язані із службою в збройних силах України? Що ми можемо зробити для підвищення престижу професії військового? Кого треба вітати з Днем збройних сил України: хлопчиків, юнаків, чоловіків, які служили в Армії, учасників та ветеранів Великої вітчизняної війни та воєнних дій? Що важливіше: увага чи цінність подарунка? Як привітати зі святом без великих матеріальних затрат? Як створити гарний настрій іншим? Чи треба для цього складати план дій та ретельно готуватися? Вчитель пояснює учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над темою і розроблятимуть самостійні проекти на доказ чи спростування своїх гіпотез. Учні знайомляться з учительськими вступною презентацією презентація та буклетом буклет с.1, буклет с.2, з яких дізнаються про сам проект, основну мету – організувати у школі святкування Дня збройних сил України. Учні з’ясовують навчальні потреби згідно форм оцінювання З-Х-Д Оцінювання навчальних потреб учнів та організаційної діаграми.

Диференційований підхід до навчання учнів у проектах мною здійснюється так: заздалегідь розробляю шаблон презентації для учнів. Учням пропонується додатковий час для виконання окремих завдань (створення презентації), календарі із термінами на виконання завдань, підтримка учнів-консультантів.

І тиждень. На початку роботи учні розробляють план роботи, основні напрямки, форми представлення результатів. Створюють презентацію, в якій визначаються з загальним об’ємом роботи, розподілом на групи та завданням кожній групі. Учні об’єднуються за випадковим збігом у групи по 4. Розподіляються ролі у групі (топ-менеджер, журналіст, статистик, секретар-референт).

Група «Історики» збирає матеріал про історичне минуле та нову історію української армії, готує статтю «Історія збройних сил України», використовує знання з теми «Текстовий редактор МS Word» про форматування тексту та вставку об’єктів Група «Історики».

Група «Дослідники» збирає матеріал та готує статтю до стінної газети про професійні військові свята, знайомиться із законом держави «Про Збройні Сили України» Група «Дослідники».

Група «Подружки» працює над оформленням запрошень для гостей та листівок з поздоровленням для воїнів, батьків, однокласників, використовує можливості вставки в текстовому редакторі. Оформлює результати конкурсу малюнків «Ми – майбутні захисники» Група «Подружки».

Група «Струнко!» досліджує структуру збройних сил держави, готує презентацію до свята в програмі Microsoft PowerPoint Група «Струнко!».

Група «Аналітики» проводить аналіз досягнення нашого класу у військовій та спортивній підготовці, будує діаграми в програмах Microsoft Word та Microsoft Excel, випускає бойовий листок «Ми – майбутні воїни»; збирає та готує до друку матеріал про військову освіту Група «Аналітики».

Група «Воїн» здійснює збір матеріалів про миротворчі місії наших військовослужбовців (історичні документи, малюнки, фото, спогади, вірші, військові пісні тощо), учасники групи зустрічаються з бувшими військовослужбовцями, відвідують військову частину, користуються засобами Інтернету Група «Воїн».

Для всіх груп завдання: перенести отримані дані в ТП Microsoft Word та перевірити орфографію, редагувати та форматувати за правилами введення тексту та обрати один стиль, використовувати фото, ілюстрації, побудувати графіки, діаграми. Для отримання консульації з питань застосування текстового процесора Microsoft Word рекомендую учням скористатися презентацією на сторінці блогу вчителя Презентація "Текстовий процесор Microsoft Word".

Вчитель показує учням різноманітні приклади оцінювання учнівських робіт. Потім разом з учнями розробляє критерії для самооцінювання. Учні використовують форму для самооцінювання згідно критеріїв.

ІІ тиждень. Учні шукають інформацію в Інтернеті, ознайомлюються з доументами про авторське право та плагіат, навчаються правилам зберігання інформації на комп’ютері, отримують від учителя форму оцінювання веб-ресурсів та визначають можливість використання Інтернет-ресурсів. Перед проведенням проекту вчитель повинен поспілкуватисяі з батьками учнів та взяти в них дозвіл на публікацію робіт дозвіл на публікацію робіт їхніх дітей в інтернеті. У процесі роботи учні повинні дотримуватись законів про авторські права, потрібно ознайомити учнів з корисними порадами щодо використання прийомів унеможливлення плагіату Плагіат. Учні під час роботи над проектом спілкуються в веб-чаті для скорішого обміну інформації між групами та використовують електронну пошту для обміну документами та звітування вчителю три рази на тиждень.

ІІІ тиждень. Вчитель показує власний блог в якості прикладу для учнів. Всі групи учнів створюють блоги в Інтернеті, в якому поступово описують свої дії протягом роботи над проектом, публікують результати досліджень, діляться своїми наробками. Учасники проекту вирішують підготувати цікаві поздоровлення для гостей без великих грошових затрат, використовуючи свої знання з теми «Текстовий редактор МS Word». Учасники проекту разом з учнями школи підготували та оформили засобами текстового редактора сценарій святкування. Зібраний матеріал та підготовлені статті використовують для оформлення презентції засобами MS Power Point, стінної газети до свята в програмах МS Word, МS Publisher, а також створюються блоги груп, в яких учні запрошують до інтерактивного спілкування всіх однолітків та нових друзів – всіх, з ким познайомились під час підготовки проекту, хто має відношення до збройних сил України.

ІV тиждень. У кінці проекту для перевірки їх знань з теми «Текстовий редактор МS Word» учні виконують тестові завдання. Кожен вид діяльності учнів буде оцінено згідно з критеріями, розробленими керівником проекту Форма оцінювання презентації, Форма оцінювання публікації, Критерії оцінювання веб-сторінки. З результатами оцінювання учні можуть ознайомитися з таблиці та діаграми. Впродовж всіх занять діти за допомогою вчителя формуватимуть навички 21 століття Навички 21 століття, а також навички самоспрямування у навчанні. Звичайно всі завдання, що надаються учням повинні бути диференційованими. Особливу увагу вчитель повинен приділяти учням в процесі роботи над проектом для досягнення цілей, а саме отримання учнями відповідей на ключове, тематичні й змістове питання.

Результат роботи в проекті має стати гарне та цікаве шкільне свято до Дня збройних сил України.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Валентина Апостолова

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 19 Криворізької міської ради Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

Контактні дані

valyaap@gmail.com

Про мене

Мій внесок

Мої проекти

Портфоліо з теми

Мої файли

Мої закладки

ТРЕНІНГИ