Портфоліо з теми "Наше здоров'я - в наших руках"
Зміст
Назва навчальної теми
Наше здоров'я - в наших руках
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика, біологія, основи здоров'я
Вік учнів, клас
11 - 12 років
Стислий опис проекту
Метою дослідження було вивчення літератури про кактуси і комп'ютери та проведення експерименту вирощування кактусів в кабінеті інформатики, розмістивши їх на різній відстані від монітору. Цей проект спрямований на поглиблення знань, удосконалення умінь і навичок в освітній галузі «Біологія» (5-7 клас), і здійснюється у контексті природничої змістової лінії. У проекті розкривається актуальність проблеми співіснування природи і техніки, розвитку та функціонування природоохоронних об’єктів, досліджуються вплив техніки на рослини. Робота над проектом триває протягом 6-х місяців. Учасники проекту вивчають різні аспекти означених проблем. Для цього формуються творчі осередки учнів за інтересами, які об’єднуються у дослідницьку групу. Кожен учасник проекту працює за планом реалізації завдань творчої групи, що дозволяє враховувати здібності і нахили учнів із різним навчальних досягнень, розвивати комунікативну компетентність, сприяти виробленню пізнавальної потреби. Для коригування роботи над проектом представники дослідницької групи проводять консультації, круглі столи, мозкові штурми, відвідують додаткові заняття. У ході роботи над проектом учні повинні: - підготувати «візитку» проекту, низку публікацій з питань, які є ключовими; - створити презентацію проекту; - виконати тематичні завдання - підготувати узагальнюючі матеріали для підсумкової конференції.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Діяльність учнів та вчителя
Діяльність учнів:
І етап - Учні обирають тему проекту, обговорюють, складають план проекту. Об’єднується в групи, розподіляють завдання між учасниками проекту.
ІІ етап – учні досліджують матеріали в Інтернеті; добирають фотоматеріали; проводять соціологічне опитування учнів школи; аналізують результати опитування, будують діаграму в середовищі Excel; вчаться робити і створюють презентацію, використовуючи програму Microsoft PowerPoint; створюють публікацію у вигляді інформаційного бюлетеня за допомогою програми Publisher; вчаться та створюють веб-сторінки, на яких розміщують інформацію про свій проект.
ІІІ етап – презентують та захищають свій проект.
Діяльність вчителя:
І етап - залучає до участі у проекті своїх колег, батьків; презентує їм публікацію про метод проектів; збирає відповідні дозволи у батьків для залучення учнів у проекті; проводить попереднє оцінювання знань та умінь учнів. З метою визначення потреб учнів пропонує заповнити їм таблицю ЗХД. Демонструє документ для фасилітація, в якому визначені завдання проекту, порядок дій, особливості проведення.
ІІ етап – вчитель час від часу проводить контрольні зрізи знань учнів, контролює та корегує всі види діяльності учнів. Оцінює кожен вид діяльності, відповідно до визначених критеріїв.
ІІІ етап – Проводить кінцеве оцінювання знань учнів; На протязі всієї роботи вчитель використовує дидактичні матеріали, підготовлені за допомогою прикладних програм пакету Microsoft Office ( Word, Excel та інших).
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Бондар Олена Миколаївна
Фах, навчальний предмет
вчитель інформатики
Навчальний заклад
Комунальний заклад освіти "Солонянська середня загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області"
Селище, район, область
смт Солоне, Солонянський район, Дніпропетровська область
Контактні дані
lenasolenoe01@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
19 - 24 листопада 2012 року