Портфоліо Кіріченко Галини Миколаївни з теми "Людина і природа"
Зміст
Назва проекту
Людина і природа
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
зарубіжна література
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту
Чи можна за допомогою творів художньої літератури навчитися любити природу? Так, якщо уважно читати текст, слідувати за думкою автора, знаходити художні деталі. Тема взаємовідносин людини з природою завжди була актуальною для літератури, починаючи з фольклору. Митці або милувалися чудовими пейзажами, або з їх допомогою намагалися передати душевний стан героя, або протиставляли природу й людину, аби підтвердити думку про необхідність, важливість гармонійного існування й розвитку. Для чого? Мабуть, для того, щоб кожен з нас визначив своє місце у цьому світі, сформував власне ставлення до природи щоб протягом подальшого життя захищати її. Поки в нас є така можливість і час… Спробуємо подивиться на взаємовідносини людини і природи, читаючи повість-притчу Е.Хемінгвея «Старий і море». Мета проекту: з’ясувати філософсько-символічний смисл повісті, сприяти розумінню учнями суті природних явищ як живих і невичерпаних у своїй невимовній красі та неповторності, але водночас байдужих до людини; розкрити сенс фіналу повісті; показати особливості хемінгвеєвського стилю; дати поняття про повість-притчу; поглибити поняття про підтекст.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
1.Учні будуть виразно читати художній текст, обговорювати його з елементами аналізу. 2.Пройдуть тестування для виявлення рівня осмислення тексту. 3. Визначать образи природи, події, вигадані час і простір тощо. 4. Учні виявлять порушені у повісті морально-етичні проблеми і цінності. 5. Розкриють окремі художні особливості твору. 6. Усно та письмово зможуть висловлювати власні оцінки щодо прочитаного, особистісно-творчо його переосмислювати. 7.Учні повторять теоретико-літературознавчі поняття: - тема та головна думка твору, сюжет і композиція, епізод; - художній образ, художня деталь, літературний герой, головний і другорядні герої; - портрет, пейзаж, інтер'єр; - епітет, порівняння, метафора, гіпербола, алегорія, - уособлення; - повість; 8.Учні отримають поняття про повість-притчу, поглиблять поняття про підтекст. 9.Розвиватимуть навички роботи в групі 10. Отримають досвід в публічних виступах та презентаціях
Опис оцінювання
На початку вчитель з’ясовує вміння та навички учнів визначати невідомі змінні в різних рівняннях (доданки, зменшуване, множник, частку…). Протягом роботи в проекті – упитування, тести, розвєязування практичних завдань, самоперевірка. Учні створюють тести та контрольні списки з питаннями для перевірки та самоперевірки, оцінювання роботи в групі. Створений блог оцінюють за допомогою форми оцінювання.
Форма відгуку від однокласників
Діяльність учнів та вчителя
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
учитель математики, математика та інформатика
Навчальний заклад
Криворізький науково-технічний металургійний ліцей № 81
Місто\село, район, область
м. Кривий Ріг, Довгинцівський район, Дніпропетровська обл.
Контактні дані
(0564)912941
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
8.10-20.10.2012
Місце проведення тренінгу
Криворізький науково-технічний металургійний ліцей № 81