Обговорення:Портфоліо Півненко Юлії Володимирівни з теми "Харчування і здоров’я"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 02:38, 11 листопада 2012, створена Anna Shkilyova (обговореннявнесок) (Ідеї для покращення)

Перейти до: Навігація, пошук

План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі)

Вдалі моменти

План вивчення теми чітко показує, як вся діяльність учнів щодо реалізації навчального проекту спрямована на досягнення вимог державних освітніх стандартів, навчальних програм та запланованим навчальним цілям. Завдання, що пропонуються учням, спрямовані на формування навичок 21 століття (зокрема навичок критичного мислення і вміння вирішувати проблеми, комунікативних навичок та навичок співробітництва, грамотності у галузі інформаційно-комунікаційних технологій, соціальних навичок тощо), створюються умови та надаються чіткі інструкції для розвитку цих навичок. У процесі навчання постійно використовуються ключові на тематичні запитання, що дозволяє сфокусувати навчання учнів на важливих концепціях предмету та основних ідеях вивчення теми. В процесі вивчення теми в учнів є можливість продемострувати результати своєї діяльності у різний спосіб. Вони самостійно у группах створюють реальні продукти та обирають способи їх презентування (блог, презентація, буклет), відповідно до запланованих завдань. Крім того, передбачаються різні завдання для допомоги учням з різними навчальними потребами.

Ідеї для покращення

  • думаю, що слід було б до блоку "цілі" додати саме навчальні цілі проекту, тобто що саме діти мають засвоїти відповідно до програми
  • у стислому описі підкресліти продукт проекту, його значення для дітей
  • я б прописала мету, з якою діти будуть робити дослідження і до якого висновку вони мають прийти.

Так, 1 група фотографує те, що вони їдять вдома протягом тижня, потім збираються і повідомляють це вчителю в чаті. Але навіщо? Вони зібрали інформацію і що з нею робити далі?

2 група опитує учнів у школі. вивчають суспільну думку. але суспільна думка це не істина. До якого висновку мають прийти учні, зібравши цю інформацію, для чого вона їм потрібна? Вони мають створити буклет, але я щось не можу уявити яка інформація там має міститись, для кого і з якою метою.

Я думаю, що автор проекту відповів для себе на ці питання, але для інших (як для мене) ці відповіді можуть бути не очевидними.

  • мені здається, що було б добре запросити фахівця для консультування дітей, наприклад шкільну медсестру (для групи 2).
  • наприкінці проекту я б дала поради щодо здорового харчування не тільки Робіну Бобіну, але й тим, хто хоче змінити свій раціон на правильний. Склала б памятку про корисні продукти та їх кількість для чотирикласника. А також можна було б дотати поради щодо того як зробити несмачну корисну їжу смачною (наприклад, вівсянку).

Оце такі мої ідеї :)) --Anna Shkilyova 01:51, 11 листопада 2012 (EET)

План оцінювання (графік і опис)

Вдалі моменти

План оцінювання, методи та інструменти оцінювання відповідають всім державним освітнім стандартам, праграмам та вимірюють рівень досягненння тих навчальних цілей, які заплановані при вивченні теми. Засоби оцінювання враховують як організацію роботи над проектом та презентуванням його результатів учнями. Так, вчитель проводить декілька разів оцінювання навчальних потреб учнів, для того, щоб зясувати попередні знання учнів з цієї теми за презентацію для проведення мозгової атаки, пропонує учням заповніти З-Х-Д таблицю та радіальну діаграму. Впродовж роботи над проектом учні також використовують форми самооцінювання, які допомагають їм добре виконати завдання та спрямовують їх на виконання завдань проекту. Засоби оцінювання, що використовуються впродовж роботи над проектом, є різноманітними, простими та зрозумілими для використання учнями і дозволяють порівнювати досягнення учнів з їх очікуваннями.

Ідеї для покращення

мені здається, що автор проекту присвятив всю увагу лище оцінюванню навичок 21 століття і не зазначив як він буде оцінювати знання учнів з даної теми. --Anna Shkilyova 01:59, 11 листопада 2012 (EET)

Приклад учнівської роботи

Вдалі моменти

Прикдад учнівської роботи створений у вигляді блогу та містить в собі щоденник здорового харчування, на сторінках якого розміщені відео та фотоальбоми зі стравами та здійснений опис меню членів групи, які працюють над проектом. Щоб залучити членів інших груп до спілкування на сторінках блогу поставлені запитання: "Нас цікавить твоя думка щодо обраних нами страв. Які страви ти обрав для себе?", що спонукають учнів до обговорення проблеми. Розміщення інформації на сторинках блогу є достатньо простим й зрозумілим для використання учнями початкової школи.

Ідеї для покращення

у блозі я б попросила читачів в коментарях надавати свої рецепти корисних сніданків, обідів та вечерь. І в першому пості помістила б ознаки корисної їжі. --Anna Shkilyova 02:04, 11 листопада 2012 (EET)

Форма оцінювання прикладу учнівської роботи

Вдалі моменти

Форма оцінювання блогу молодших школярів має спеціальні розділи ("мета", "зміст", "читачі", "мова", "оновлення", "оформлення", "творчий підхід"), в яких докладно описані конкретні зання, навички та поведінка. Є простими й зрозумілими для цієї вікової групи.

Ідеї для покращення

я вважаю, що поняття "важлива тема", "цікаві дописи", "цікавий стиль письма", "цікава мова" є субєктивними і тому їх не слід використовувати у формах оцінювання. Я б їх або прибрала, або замінила. Наприклад, "цікавий стиль письма" замінити на "в описі використано більше 5 прикметників". якось так --Anna Shkilyova 02:16, 11 листопада 2012 (EET)

Допоможні матеріали для фасилітації

Вдалі моменти

До запропанованих допоміжних матеріалов для фасілітації можно віднести форму для критичного оцінювання веб-сайтів для учнів початкової школи, з якої вчитель знайомить учнів на початку проекту і пропонує їм в процесі роботи в інтернеті оцінити сайти, на яких міститься інформація, що їх зацікавила. Це домогає учням зорієнтуватися в інформаційному просторі, критично ставитися до інформації й використовувати ту інформацію, яка необхідна саме для вивчення теми проекту.

Ідеї для покращення

в мене не виникло ідей :) --Anna Shkilyova 02:26, 11 листопада 2012 (EET)

Інші складові Портфоліо (документи)

Вдалі моменти

-

Ідеї для покращення

ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ

Вдалі моменти

Майже всі компоненти Портфоліо завершені і при незначному доопрацюванні будуть готові для використання в навчальному процесі початкової школи. План вивчення теми продуманий і чітко описаний. Визначені основні етапи впровадження та його компоненти.

Ідеї для покращення

  • мені не вистачило чітких цілей та підсумків кожного етапу роботи.

Закони з авторського права були дотримані (визначені власники авторських прав там, де використовуються різні джерела)

ІНШІ КОМЕНТАРІ