Математика урок 3

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:51, 2 грудня 2010, створена Tsvelih (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

УРОК МАТЕМАТИКИ 4 клас

Урок підготували : вчителі –методисти початкових класів Кременчуцького ліцею №4 Ігнатенко Л.К., Пятницька В.В., Цвелих І.П.

Тема : Запис іменованих чисел та їх перетворення. Розв’язування задач на 2 дії та складання оберненої задачі.

Мета : Формувати в учнів уміння замінювати одні одиниці вимірювання довжини та маси іншими ;вправляти у розв’язуванні задач , складанні оберненої, знаходженні значень виразів. Розвивати логічне мислення, виховувати повагу до праці робітників сільського господарства. Підвищувати ефективність уроку за рахунок використання нетбуків.

Обладнання : нетбуки, схеми задач, дидактична гра «Мовчанка» у програмі Microsoft Word, тестові завдання у програмі e-Learning Class for Classmate PC

Хід уроку

І. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності

1.Вибірково пояснити виконання перетворень у № 278.

- Скласти задачу , обернену до даної ( № 279.)

2. Завдання для опитування.

а) Виразіть у кілограмах :20 т 007 кг ; 900 000 г .

б) Виразіть у центнерах : 9 000 кг ; 70 т 6 ц .

в) Виразіть у грамах : 60 кг ; 3 кг 060 г.

г) Заповніть пропуски : 4 831 м =  км ; 7322 кг = т  кг

2.Усні обчислення.

а) Робота з нетбуками. Гра « Мовчанка»Через функцію «Передача файлів» учитель пропонує учням картки із завданням у програмі Microsoft Word. Виконайте усно дії за кольоровими стрілками Діти усно обчислюють та у необхідному віконечку записують відповіді (додаток до уроку файл гра «Мовчанка» у програмі Microsoft Word

б) Парад задач (виконується у зошитах)

•90 кг буряків розклали порівну в 5 ящиків . Скільки кг буряків в одному ящику? ( 18 кг)

•В один ящик вміщується 7 кг моркви. Скільки потрібно ящиків ,щоб помістити 42 кг моркви ? ( 6 ящ .)

•45 кг яблук розклали у 5 ящиків . Скільки кг яблук можна розкласти у 10 таких ящиків ? (90 кг)

•Невідоме число зменшили у 100 разів і одержали 240. Записати невідоме число.( 24 000)

ІІ. Постановка навчальної задачі

Робота в парах -Назвіть номери величин , які рівні між собою .

1) 15 020 м 5) 4 кг 040 г 9) 6000 кг

2) 4040 г 6) 25 м 2 дм 10) 15 км 020м

3) 2310 дм 7) 90 000 кг 11) 252 дм

4) 6 т 8) 231 м 12) 90 т

Фізпауза: поєднання фізичних вправ з вправами для очей

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1.Самостійне виконання завдань з подальшою взаємоперевіркою

( № 280, № 281)

2. Розв’язування нерівностей ( № 282) Завдання виконують біля дошки з коментуванням.

Міркування учня : Щоб нерівність 120-х 95 була правильною, потрібно вибрати такі значення букви х , які були б більшими від 25

3.Завдання № 283 за варіантами.

( Варіант 1 – вирази , записані у верхньому рядку Варіант 2 – вирази , записані у нижньому рядку)

ІV. Засвоєння знань, формування вмінь та навичок

1. Розв’язування задач.

  а) Під час аналізу задачі № 284 на дошці виконують
короткий запис у таблиці.

Маса вишень В одному ящику Кількість ящиків

І д. 16 кг 7 кг

ІІ д. 19кг  ?



Учні складають задачу самостійно. При потребі учитель допомагає невстигаючим. ( Розв’язання ( 16 + 19 ) : 7 = 5 ящ .)

б)Творча робота зі складання оберненої задачі . Маса вишень В одному ящику Кількість ящиків І д. 16 кг  ?

ІІ д. 19кг 5ящ


(Розв’язання : (16 + 19): 5 = 7 кг)

- Які ще обернені задачі можна скласти ?

в) Задача № 285 . Учні читають задачу , аналізують її , складають план розв’язування. Записуємо окремими діями з поясненням.

( Розв’язання . 1) 8 000 2 = 16 000 ( кг )- потрібно піску ;

2) 8 000 4 = 32 000 (кг)- потрібно щебеню.)

г) Усне розв’язування задачі № 286. ( Відповідь : протяжність території України із Заходу на Схід 1300 км , а із Півночі на Південь – 900 км.)

д) Задача № 287.*

- Розв’яжіть задачу за поданим планом.

План розв’язування

1)Скільки літрів молока дала б корова за два удої , якби вранці вона давала молока стільки , скільки увечері ?

2)Скільки літрів молока дала корова увечері ?

3)Скільки літрів молока дала корова вранці ?

(Розв’язання :

1) 25-3 = 22( л) ;

2) 22 :2 = 11 (л) ;

3) 11 + 3 = 14 ( л).)

Контроль знань та умінь учнів (індивідуальне опитування).

Тести з використанням НЕТБУКІВ та програми

e-Learning Class for Classmate PC

Крок 1. Учитель натискає кнопку «Екзамени і тести»

Крок 2. На панелі інструментів натиснути «Открить»

Крок 3. Через «Обзор» у вікні задати імя файла «Тести величини» і відкрити

Крок 4. Підтвердити « ОК»

Крок 5. На панелі інструментів натиснути «Отправить»

Крок 6. На панелі інструментів натиснути «Начать»

Учні за визначений у завданні час виконують тести і після виконання натискають кнопку «Отправить», а потім кнопку «Подтвердить»

Крок 7. Учитель отримує повідомлення про завершення екзамену і натискає «ОК»

Крок 8. На панелі інструментів натиснути «Оценка»

Крок 9. На панелі інструментів натиснути «Отраправить»

1)Вибери правильну відповідь:

Число 740800см має:

7км

74км

7км408м

74км08м

2) 3ц03кг менше 330кг на:

197кг

27кг

30кг

2700г

3) Число, яке в 100разів менше, ніж 1км – це :

10м

1дм

100см

4)Число 4320кг має:

4т3ц200кг

40ц320кг

4т3ц20кг

5)Число, яке в 100 разів менше, ніж 1км – це:

10м

1дм

1000см

6)Число, яке в 100 разів менше, ніж 1кг – це:

10г

7)Яка з рівностей є правильною?

40600м=4км600м

40600м=40км600м

40600м=406м

40600м=4060км

8)Які з нерівностей є правильними?

7дм8см>7дм8мм

6км400м<6км040м

7т030кг<7т3ц

5050г<5кг050г

9) Знайди величини:

1 3 від числа складає 900мм.

270мм

2м7см

20дм70см

2м7дм

10) Знайди величини, якщо їх 1 дорівнює 25 дм.

100см

10000мм

100дм

ІV. Підсумок уроку .

Створення ситуації успіху. Продовж думку:

мені сподобалося, як на уроці відповідав …☺

я зуміла … ☺

я вдячна за допомогу на уроці …☺