Математика урок 3
УРОК МАТЕМАТИКИ 4 клас
Урок підготували : вчителі –методисти початкових класів Кременчуцького ліцею №4 Ігнатенко Л.К., Пятницька В.В., Цвелих І.П.
Тема : Запис іменованих чисел та їх перетворення. Розв’язування задач на 2 дії та складання оберненої задачі.
Мета : Формувати в учнів уміння замінювати одні одиниці вимірювання довжини та маси іншими ;вправляти у розв’язуванні задач , складанні оберненої, знаходженні значень виразів. Розвивати логічне мислення, виховувати повагу до праці робітників сільського господарства. Підвищувати ефективність уроку за рахунок використання нетбуків.
Обладнання : нетбуки, схеми задач, дидактична гра «Мовчанка» у програмі Microsoft Word, тестові завдання у програмі e-Learning Class for Classmate PC
Хід уроку
І. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності
1.Вибірково пояснити виконання перетворень у № 278.
- Скласти задачу , обернену до даної ( № 279.)
2. Завдання для опитування.
а) Виразіть у кілограмах :20 т 007 кг ; 900 000 г .
б) Виразіть у центнерах : 9 000 кг ; 70 т 6 ц .
в) Виразіть у грамах : 60 кг ; 3 кг 060 г.
г) Заповніть пропуски : 4 831 м = км ; 7322 кг = т кг
2.Усні обчислення.
а) Робота з нетбуками. Гра « Мовчанка»Через функцію «Передача файлів» учитель пропонує учням картки із завданням у програмі Microsoft Word. Виконайте усно дії за кольоровими стрілками Діти усно обчислюють та у необхідному віконечку записують відповіді (додаток до уроку файл гра «Мовчанка» у програмі Microsoft Word
б) Парад задач (виконується у зошитах)
•90 кг буряків розклали порівну в 5 ящиків . Скільки кг буряків в одному ящику? ( 18 кг)
•В один ящик вміщується 7 кг моркви. Скільки потрібно ящиків ,щоб помістити 42 кг моркви ? ( 6 ящ .)
•45 кг яблук розклали у 5 ящиків . Скільки кг яблук можна розкласти у 10 таких ящиків ? (90 кг)
•Невідоме число зменшили у 100 разів і одержали 240. Записати невідоме число.( 24 000)
ІІ. Постановка навчальної задачі
Робота в парах -Назвіть номери величин , які рівні між собою .
1) 15 020 м 5) 4 кг 040 г 9) 6000 кг
2) 4040 г 6) 25 м 2 дм 10) 15 км 020м
3) 2310 дм 7) 90 000 кг 11) 252 дм
4) 6 т 8) 231 м 12) 90 т
Фізпауза: поєднання фізичних вправ з вправами для очей
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1.Самостійне виконання завдань з подальшою взаємоперевіркою
( № 280, № 281)
2. Розв’язування нерівностей ( № 282) Завдання виконують біля дошки з коментуванням.
Міркування учня : Щоб нерівність 120-х 95 була правильною, потрібно вибрати такі значення букви х , які були б більшими від 25
3.Завдання № 283 за варіантами.
( Варіант 1 – вирази , записані у верхньому рядку Варіант 2 – вирази , записані у нижньому рядку)
ІV. Засвоєння знань, формування вмінь та навичок
1. Розв’язування задач.
а) Під час аналізу задачі № 284 на дошці виконують короткий запис у таблиці.
Маса вишень В одному ящику Кількість ящиків
І д. 16 кг 7 кг
ІІ д. 19кг ?
Учні складають задачу самостійно. При потребі учитель допомагає невстигаючим. ( Розв’язання ( 16 + 19 ) : 7 = 5 ящ .)
б)Творча робота зі складання оберненої задачі . Маса вишень В одному ящику Кількість ящиків І д. 16 кг ?
ІІ д. 19кг 5ящ
(Розв’язання : (16 + 19): 5 = 7 кг)
- Які ще обернені задачі можна скласти ?
в) Задача № 285 . Учні читають задачу , аналізують її , складають план розв’язування. Записуємо окремими діями з поясненням.
( Розв’язання . 1) 8 000 2 = 16 000 ( кг )- потрібно піску ;
2) 8 000 4 = 32 000 (кг)- потрібно щебеню.)
г) Усне розв’язування задачі № 286. ( Відповідь : протяжність території України із Заходу на Схід 1300 км , а із Півночі на Південь – 900 км.)
д) Задача № 287.*
- Розв’яжіть задачу за поданим планом.
План розв’язування
1)Скільки літрів молока дала б корова за два удої , якби вранці вона давала молока стільки , скільки увечері ?
2)Скільки літрів молока дала корова увечері ?
3)Скільки літрів молока дала корова вранці ?
(Розв’язання :
1) 25-3 = 22( л) ;
2) 22 :2 = 11 (л) ;
3) 11 + 3 = 14 ( л).)
Контроль знань та умінь учнів (індивідуальне опитування).
Тести з використанням НЕТБУКІВ та програми
e-Learning Class for Classmate PC
Крок 1. Учитель натискає кнопку «Екзамени і тести»
Крок 2. На панелі інструментів натиснути «Открить»
Крок 3. Через «Обзор» у вікні задати імя файла «Тести величини» і відкрити
Крок 4. Підтвердити « ОК»
Крок 5. На панелі інструментів натиснути «Отправить»
Крок 6. На панелі інструментів натиснути «Начать»
Учні за визначений у завданні час виконують тести і після виконання натискають кнопку «Отправить», а потім кнопку «Подтвердить»
Крок 7. Учитель отримує повідомлення про завершення екзамену і натискає «ОК»
Крок 8. На панелі інструментів натиснути «Оценка»
Крок 9. На панелі інструментів натиснути «Отраправить»
1)Вибери правильну відповідь:
Число 740800см має:
7км
74км
7км408м
74км08м
2) 3ц03кг менше 330кг на:
197кг
27кг
30кг
2700г
3) Число, яке в 100разів менше, ніж 1км – це :
10м
1дм
100см
1м
4)Число 4320кг має:
4т
4т3ц200кг
40ц320кг
4т3ц20кг
5)Число, яке в 100 разів менше, ніж 1км – це:
10м
1дм
1м
1000см
6)Число, яке в 100 разів менше, ніж 1кг – це:
1т
1ц
10г
1г
7)Яка з рівностей є правильною?
40600м=4км600м
40600м=40км600м
40600м=406м
40600м=4060км
8)Які з нерівностей є правильними?
7дм8см>7дм8мм
6км400м<6км040м
7т030кг<7т3ц
5050г<5кг050г
9) Знайди величини:
1 3 від числа складає 900мм.
270мм
2м7см
20дм70см
2м7дм
10) Знайди величини, якщо їх 1 дорівнює 25 дм.
100см
1м
10000мм
100дм
ІV. Підсумок уроку .
Створення ситуації успіху. Продовж думку:
мені сподобалося, як на уроці відповідав …☺
я зуміла … ☺
я вдячна за допомогу на уроці …☺