Портфоліо Небеленчук Ірини з теми "Розвиток байкарського жанру

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:03, 19 жовтня 2012, створена Irina Nebelenchuk (обговореннявнесок) (Контактні дані)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Розвиток байкарського жанру в світовій літературі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, українська література, історія.

Навчальні цілі

У ході роботи над темою «Байка у світовій літературі» вчитель ставить такі цілі: - повторити знання учнів про байку, здобуті ними в початковій школі; - повторити, що називається «байкою», «алегорією», «мораллю»; - повторити знання учнів про народну та літературну байку; - розкрити сутність понять «байка, «алегорія», «мораль», «езопова мова»; - ознайомити учнів із розвитком байкарського жанру в добу античності; - дати відомості про грецького байкаря Езопа; - розкрити сюжети його байок, побудову; - показати вплив байок Езопа на грецьку, римську та світову літературу; - вчити аналізувати байки Езопа; - ознайомити учнів із розвитком байкарського жанру в добу середньовіччя та Відродження; - показати особливості байок Л. да Вінчі та Ж. де Лафонтена та їхні відмінності від античних байок; - ознайомити учнів із просвітницькою та класицистичною байкою; - розкрити сутність алегоричних образів; - розкрити сутність поняття «байка-драма» на прикладі байок Ж. де Лафонтена, І. Крилова, Л. Глібова; - показати розвиток байкарського жанру в літературі ХХ і ХХІ століття.

Вік учнів, клас

6 клас, 11 років

Стислий опис проекту

Учні за групами готують повідомлення про розвиток байкарського жанру згідно з історико-соціальними епохами: античність, середньовіччя та Відродження, класицизм, нова та новітня історія. У ході свого повідомлення зазначають відомих байкарів, особливості створення байок, розкривають сутність понять "езхопова мова", "алегорія", "мораль", розповідають про втілені образи байок в мистецтві, представляють своєрідність байкарського жанру в Україні, порівнюють байки різних авторів, застосовуючи попередній досвід, готують повідомлення, стилізації, вікі-статті, розкривають сутність української байкарської традиції.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Опис оцінювання

Робота над проектом передбачає три етапи: початковий, основний, підсумковий. На початковому етапі оцінюється добір учнями відповідної літератури, дібраний текстовий матеріал, записи, дібрані запитання за темою евристичного й аналітичного спрямування, письмові творчі роботи, такі як: стилізації, роздуми. На основному етапі роботи оцінюється перший варіант роботи над проектом: дібрані ілюстрації, текст, розташування тексту й ілюстрацій на слайдах, колір, шрифт, загальний вигляд, виступи учнів, підготовлені ними творчі роботи. На підсумковому етапі учні представляють створену презентацію, яка й оцінюється.

Діяльність учнів та вчителя

Учнівська вікі-стаття "Розвиток байкарського жанру в світовій літературі"]]

Діяльність учителя. Учитель складає план роботи над презентацією. Розподіляє учнів на чотири групи (кожна група готує свою презентацію), чітко окреслює завдання для кожної групи, рекомендує джерела, визначає терміни роботи над проектом, у які проводиться проміжкові представлення та перегляд зробленого, надає відповідні консультації, дає рекомендації за необхідності, визначає кінцевий термін представлення проектів.

Діяльність учнів. 1. Досліджують розвиток байки в давні часи. 2. Досліджують розвиток байкарського жанру в античній літературі за періодами та видами – грецька, римська. 3. Визначають особливості фольклорної байки та літературної, їхні спільні та відмінні особливості. 4. Порівнюють літературні байки грецької та римської літер тари. 5. Досліджують розвиток байкарського жанру в добу середньовіччя та Відродження, визначають особливості. 6. Досліджують розвиток байкарського жанру в просвітницькій і класицистичній літературі, визначають їхні особливості, порівнюють. 7. Досліджують розвиток байкарського жанру в ХХ столітті. 8. Розкривають сутність мандрівного сюжету байки на прикладі байки «Вовк та Ягня». 9. Досліджують образ Вовка (або Ягняти) в різних жанрах світової літератури та порівнюють його з образом у байках. 10. Застосовують компаративний та імагологічний аналізи, порівнюючи сюжети, героїв, хронотопічні особливості. 11. Презентують виконану роботу в класі та під час проведення предметного тижня на всезагальному заході. У ході роботи над проектом учні застосовують отриманий досвід. Так, у третьому класі вони вивчали байку І. Крилова «Лебідь, Щука і Рак», байки Л. Глібова «Чиж та Голуб», «Лебідь, Щука і Рак», «Щука». З’ясування попередніх знань учнів здійснюється за допомогою анкет, бесід, заповнення карток, таблиць. Наприкінці початкового етапу роботи над проектом готують невеличку презентацію, яка могла б зацікавити всіх (влучний вислів, ілюстрація, міні-реклама чи ролик – 2-3 слайди).У ході роботи вчитель: - дає поради щодо використання інтернет-ресурсів; - рекомендує учням використовувати певні сайти; - пропонує звертати увагу на ті рекомендації, що зазначені в пам’ятці (заздалегідь підготовлена і роздрукована пам’ятка для кожного учня на окремих листочках;

На основному етапі роботи над проектом учні створюють вікі-статтю, готують повідомлення, презентують творчі роботи – портфоліо: стилізації на основі байок і власні, ілюстрації художників і власні, невеличкі розповіді.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Небеленчук Ірина Олекссандрівна

Фах, навчальний предмет

Російська мова та література, світової література

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15 жовтня - 19 жолвтня 2012 року.

Місце проведення тренінгу

Тренери