Портфоліо Кулакової Наталії з теми: "Історія розвитку обчислювальної техніки"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:58, 19 жовтня 2012, створена Натка Кулакова (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

КОМП'ЮТЕР І КНИГА В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, українська література, історія.

Навчальні цілі

Вік учнів, клас

14 - 15 років, 9 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект з інформатики, 9 клас з теми «Історія розвитку обчислювальної техніки». Учні працюють над дослідженням теми «Комп’ютер і книга в інформаційному просторі.» Працюючи над проектом, учні розширюють і поглиблюють отримані на уроках знання про етапи розвитку обчислювальної техніки, закономірності її виникнення в даний історичний період в даному регіоні. Розглядають і класифікують покоління ЕОМ. За результатами проекту проводяться дослідження «Книга і комп'ютер в інформаційному просторі».Учні діляться на три групи.

Повний План вивчення теми

вставити ссилку на план

Навчальні цілі

Після закінчення проекту учні повинні: • Пояснювати етапи розвитку та сфери застосування інформаційних технологій. • Описувати поняття про інформатику як науку та галузь діяльності людини. • Оформлювати, аналізувати та синтезувати інформацію для вирішення проблеми та відповідей на запитання. • Ефективно формулювати думки та ідеї шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання. • Вміти швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміти вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем. • Використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації. • Ефективно використовувати час та розподіл робочого навантаження. • Належно та продуктивно працювати разом з іншими. • Використовувати для досягнення цілей сукупний інтелект групи, коли це необхідно. Освітня: ознайомитись з історією розвитку обчислювальної техніки; дати уявлення про основні етапи розвитку ОТ, про покоління ЕОМ, про розвиток вітчизняної індустрії в галузі обчислювальної техніки; Розвиваюча: сприяти розвитку творчої активності учнів, інтересу вивчення предмету; Виховна - розвиток акуратного та дбайливого ставлення до технічних засобів

Опис оцінювання

На початку проектної діяльності відповідно до теми навчального проекту батькам роздаються [[1]буклети] буклети[2] з описом принципів проектної діяльності в навчально-виховному процесі та навички мислення 21 століття. Для встановлення рівня обізнаності учнів з запропонованої теми проекту та вибору груп, учням пропонується переглянути презентацію вчителя[3], пройти опитування і заповнити таблицю. Значна увага приділяється опрацюванню з учнями критеріїв та основних підходів до оцінювання результативності їх роботи в проекті. У процесі виконання завдань навчального проекту учні долучаються до самоконтролю організації власної діяльності. Заповнюють лист для успішного навчання. Ознайомлюються з роботою в групі "Критерії самооцінювання роботи в групі". Після завершення роботи над проектом учням надається можливість презентувати свої роботи. До оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють картки «Завдання для виявлення навчальних потреб учня».

Діяльність учнів та вчителя

Учнівська вікі-стаття "Інформаційний простір"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Кулакова

Фах, навчальний предмет

Вчитель трудового навчання (обслуговуюча праця) та основ інформатики

Навчальний заклад

Новоукраїнська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№4

Місто\село, район, область

Новоукраїка, Кіровоградська обл.

Контактні дані

0677432675

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15 - 19 жовтня 2012 р.

Місце проведення тренінгу

м.Кіровоград

Тренери

Скрипка Г.В., Литвиненко О.В..