"Проблема вибору в житті людини"
Зміст
Назва проекту
Проблема выбора в жизни человека
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Литература - 7 класс, информатика
Навчальна тема
Тема «М.Ю.Лермонтов»
Вік учнів, клас
12-13 лет, 7 класс
Стислий опис проекту
Основна ідея проекту – формування в учнів навичок аналізу та інтерпретації творів, що ними вивчаються, створення умов для саморозкриття та самовираження учнів під час роботи з текстом; розкриття духовного та художнього потенціалу твору, його загальнолюдського значення. Кінцевим результатом роботи є створення проекту: презентація, публікація та блог. В ході роботи над проектом здійснюється аналіз твору та активне обговорення, створення власного аргументованого висловлювання.
Повний План вивчення теми
План вивчення теми[1]
Навчальні цілі
Учні зможуть: -актуалізувати знання, навички та отримати нові; зможуть знайти їм творче застосування; -розвивати навички самостійної пошуково-дослідницької діяльності - розкрити свій творчий потенціал; -навчитися будувати та застосовувати медіа повідомлення; - передати свої здобутки належній аудиторії
Опис оцінювання
Таблиці З-Х-Д[2] дають учням можливість відмічати те, що вони вже знають, що хочуть дізнатися, і нарешті те, що вони вже дізналися, і що ще потрібно дізнатися. Вони дозволяють учням встановлювати власні зв'язки з матеріалом, що вивчається, до початку роботи. Стратегія «Думаємо –Об’єднуємось –Ділимося» пропонує учням спочатку обдумати запитання, потім у парі з іншим учнем обговорити можливі відповіді на нього, а потім представити свої ідеї всьому класу для загального обговорення. Це допомагає учням організувати свої попередні знання і висунути нові ідеї. План проекту[3] допомагає учням відчути відповідальність за своє навчання. Учні визначають цілі, виробляють стратегії для їх досягнення, створюють часовий графік роботи, визначають критерії оцінювання. Спостереження за роботою груп[4] дозволяє оцінити навички спільної діяльності (співпраці) Презентації, публікації, сторінки або події, розроблені учнями і створені для того, щоб показати, чому вони навчилися. Учнівські конференції[5], на яких учні беруть на себе відповідальність за організацію і обговорюють своє навчання, розглядаючи завдання, роботи, бланки самооцінки. Зазвичай учнівські конференції проходять за участю батьків, учнів та вчителів інших класів.
Діяльність учнів та вчителя
1 етап При вивченні теми учні виконують такі дослідження: романтичний пафос поеми Лермонтова; особливості зображення героя; духовна близькість Мцирі та Лермонтова. За допомогою технології ЗЦВ виявляємо рівень знань, умінь учнів. Після цього учні знайомляться з презентацією[6] та за допомогою учителя, при необхідності, складають план подальшої роботи. Розподіляють між собою обов’язки. 2 етап Члени групи складають план подальшої роботи, займаються пошуком необхідної літератури. Працюють з текстом: аналізують образ героя, добирають ілюстрації, за допомогою технології «мозковий штурм» висувають ідеї щодо розв’язання проблеми. Після того як всі ідеї зібрано, їх групують, аналізують. Свої спостерігання учні записують в зошит, або заносять до таблиці. 3 етап На наступному етапі учні розпочинають роботу над презентацією. Наступний крок – презентація проекту та обговорення його на учнівській конференції.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Москаленко Елена Викторовна
Фах, навчальний предмет
Русский язык и литература
Навчальний заклад
Донецкая специализированная школа №11
Місто\село, район, область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
17-22.09.2012 р.
Місце проведення тренінгу
Донецкая специализировання школа №11
Тренери
Рибалко Т.В.