"Проблема вибору в житті людини"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Проблема выбора в жизни человека

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Литература - 7 класс, информатика

Навчальна тема

Тема «М.Ю.Лермонтов»

Вік учнів, клас

12-13 лет, 7 класс

Стислий опис проекту

Основна ідея проекту – формування в учнів навичок аналізу та інтерпретації творів, що ними вивчаються, створення умов для саморозкриття та самовираження учнів під час роботи з текстом; розкриття духовного та художнього потенціалу твору, його загальнолюдського значення. Кінцевим результатом роботи є створення проекту: презентація, публікація та блог. В ході роботи над проектом здійснюється аналіз твору та активне обговорення, створення власного аргументованого висловлювання.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми[1] План впровадження проекту [2]

Навчальні цілі

Учні зможуть: -актуалізувати знання, навички та отримати нові; зможуть знайти їм творче застосування; -розвивати навички самостійної пошуково-дослідницької діяльності - розкрити свій творчий потенціал; -навчитися будувати та застосовувати медіа повідомлення; - передати свої здобутки належній аудиторії

Опис оцінювання

Таблиці З-Х-Д[3] дають учням можливість відмічати те, що вони вже знають, що хочуть дізнатися, і нарешті те, що вони вже дізналися, і що ще потрібно дізнатися. Вони дозволяють учням встановлювати власні зв'язки з матеріалом, що вивчається, до початку роботи. Стратегія «Думаємо –Об’єднуємось –Ділимося» пропонує учням спочатку обдумати запитання, потім у парі з іншим учнем обговорити можливі відповіді на нього, а потім представити свої ідеї всьому класу для загального обговорення. Це допомагає учням організувати свої попередні знання і висунути нові ідеї. План проекту[4] допомагає учням відчути відповідальність за своє навчання. Учні визначають цілі, виробляють стратегії для їх досягнення, створюють часовий графік роботи, визначають критерії оцінювання. Спостереження за роботою груп[5] дозволяє оцінити навички спільної діяльності (співпраці) Презентації, публікації, сторінки або події, розроблені учнями і створені для того, щоб показати, чому вони навчилися. Учнівські конференції[6], на яких учні беруть на себе відповідальність за організацію і обговорюють своє навчання, розглядаючи завдання, роботи, бланки самооцінки. Зазвичай учнівські конференції проходять за участю батьків, учнів та вчителів інших класів.

Діяльність учнів та вчителя

1 етап При вивченні теми учні виконують такі дослідження: романтичний пафос поеми Лермонтова; особливості зображення героя; духовна близькість Мцирі та Лермонтова. За допомогою технології ЗЦВ виявляємо рівень знань, умінь учнів. Після цього учні знайомляться з презентацією[7] та за допомогою учителя, при необхідності, складають план подальшої роботи. Розподіляють між собою обов’язки. 2 етап Члени групи складають план подальшої роботи, займаються пошуком необхідної літератури. Працюють з текстом: аналізують образ героя, добирають ілюстрації, за допомогою технології «мозковий штурм» висувають ідеї щодо розв’язання проблеми. Після того як всі ідеї зібрано, їх групують, аналізують. Свої спостерігання учні записують в зошит, або заносять до таблиці. 3 етап На наступному етапі учні розпочинають роботу над презентацією. Наступний крок – презентація проекту та обговорення його на учнівській конференції.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Москаленко Елена Викторовна

Фах, навчальний предмет

Русский язык и литература

Навчальний заклад

Донецкая специализированная школа №11

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17-22.09.2012 р.

Місце проведення тренінгу

Донецкая специализировання школа №11

Тренери

Рибалко Т.В.