Портфоліо проекту "Зближення століть: правда життя і правда мистецтва"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:58, 28 вересня 2012, створена Liliya (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Зближення століть: правда життя і правда мистецтва"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова та література, світова література

Навчальна тема

Давня література. "Слово о полку Ігоревім"

Вік учнів, клас

14-15 років, 8 клас

Стислий опис проекту

Робота над проектом проводилась в рамках шкільної програми за ред. Р. В. Мовчан, коли «Слово о полку Ігоревім» вивчається вже у 8 класі. Труднощі адекватного сприйняття тексту, який вивчається, продиктовані особливостями композиції та віддаленістю історичного часу. Уроки, розраховані на 4 години, були розширені інтеграцією з музлітературою. Учні розділились на декілька груп: історики, літературознавці та музикознавці. Кожна група працювала над своїм проблемним питанням і за результатами роботи створювала презентацію. Інтеграція літератури, історії, музики забезпечує цілісність сприйняття і враження від вивчення художньо-історичного матеріалу та сприяє подоланню труднощів у розумінні такої актуальної у сучасному світі авторської ідеї знаменитого давньоруського тексту. Вивчаючи історичні джерела (наукові, публіцистичні, сучасні полемічні статті) учні розібрались в історичній хронології та ієрархії стосунків у давньоруському суспільстві і встановили невідповідність між історичним і літературним образом князя Ігоря Новгород-Сіверського.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Опис оцінювання

На початку проектної діяльності відповідно до теми навчального проекту проводяться батьківські збори з метою виявлення обізнаності учнів з досліджуваної теми та вмотивування їх до участі в дослідницькій роботі. Батьки отримують буклети [1] та [2] з описом принципів проектної діяльності в навчально-виховному процесі для отримання дозволу на участь дітей у проектній діяльності.

Для встановлення рівня обізнаності учнів з пропонованої теми проекту та вибору групи, учням пропонуються презентація вчителя, таблиця "ЗХД" та асоціативний кущ. Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої презентації і оцінити свої презентації до оцінки учителя. Форма оцінювання для блогу "Слава й честь - життя основа", публікації описує критерії для створення блогу з різними точками зору, він використовується під час написання своїх досліджень учнями, а потім знову - для оцінювання кінцевого продукту- блогу. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна Форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей, для перевірки своїх кінцевих продуктів. Учні використовують Контрольний перелік запитань для вікі, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення вікі -статті. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації, дати можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надайте час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації.Проводиться мозкова атака на початку завершального етапу вивчення теми щодо використання харчової добавки – крохмалю у ковбасних виробах. Вона надасть можливість визначити, чи розуміють учні основні проблеми введення додаткових речовин у продукти харчування. Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання ними блогу, публікації, надає відомості про те, як учні, працюючи у малих групах, зуміли поєднати свою роботу у проекті.

Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ліля Телішевська

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Середня загальноосвітня школа №99 м.Львова

Місто\село, район, область

Львів

Контактні дані

E-mail: ufzhxer на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24.09 - 29.09. 2012

Місце проведення тренінгу

ЛОІППО

Тренери

Надія Манько, Олена Дмитрук