Портфоліо Яковів Оксани з теми
Зміст
Назва проекту
Геометрія українського орнаменту
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Геометрія, інформатика
Навчальні цілі
Зображує та знаходить на малюнках трикутники чотирикутники різних видів та їх елементи. Формулює: означення і властивості вказаних у змісті чотирикутників; центральних і вписаних кутів вписаного і описаного чотирикутників; середньої лінії трикутника і трапеції; ознаки паралелограма; вписаного і описаного чотирикутників; теорему Фалеса. Доводить властивості й ознаки паралелограма, властивості прямокутника, ромба, квадрата, суми кутів чотирикутника, середньої лінії трикутника і трапеції, вписаних та центральних кутів, вписаного та описаного чотирикутників
В учнів формуютися навички створення презентацій, які будуть показувати використання геометричних фігур в орнаменті; навчаться демонструвати відомості про місцеві вишиванки, за допомогою графіків чи діаграм. Учні мають: Знати про чотирикутники, паралелограм, квадрат, ромб. Розвивати, проваджувати та доносити нові ідеї до інших. Розуміти використання інформаційних ресурсів в своїй роботі з правових та етичних питань. Збирати експериментальні дані; впорядковувати їх, готувати для демонстрації, надавати
Вік учнів, клас
8 клас, 14-15 років
Стислий опис проекту
Наприкінці вивчення навчальної теми «Чотирикутники» з геометрії на узагальнюючий урок пропоную учням розглянути тему щодо використання геометричних фігур та виконати учням навчальний проект за загальною назвою «Геометрія українського орнаменту». Це проект-дослідницька робота, він включає дослідження використання геометричних фігур у вишивці..
Повний План вивчення теми
[План впрвадження]
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання на початку проекту відбувається за допомогою таблиці ЗХД, організаційної діаграми. Оцінювання впродовж роботи над проектом відбувається за допомогою форм і контрольного списку групової роботи у проекті. Продовж проекту вчитель проводить консультації і перевіряє журнал спостережень. На кінцевому етапі учні демонструють результат проекту, який оцінюється формою.
Діяльність учнів та вчителя
У ході діяльності учні діляться на 3 групи.Перша група аналізує вишивку(які геометричні фігури викоритовуються). Друга група збирає і класифікує орнаменти вишивок. Третя група досліджує вишивки у різних районах.
Перед проектом вчитель учням пропонує опитування.
Заняття 1
Вчитель демонструє учням буклет про метод проектів. Говорить тему проекту. Вчитель ставить перед учнями Ключове запитання. Вчитель показує учням вступну презентацію, в ході якої та після неї варто провести з класом обговорення наступних запитань: • Види, означення та властивості чотирикутників.
• Необхідні і достатні ознаки чотирикутників. • Чи можна вивчати геометрію, якщо не знаєш властивостей чотирикутників?
Учні повинні заповнити ЗХД і організаційну діаграму.
Вчитель учням пропонує учням документ для фасилітації.
Заняття 2 і 3
Вчитель зустрічається з учнями і об’єднує їх в дві групи. Кожна група отримує своє завдання: аналізує вишивку(які геометричні фігури викоритовуються); збирає і класифікує орнаменти вишивок; досліджує вишивки у різних районах.
Вчитель запропоновує учням переглянути презентацію «Авторське право». Учні заповнюють
дозвіл на використання інформаційних ресурсів. Учні знаходять інформацію в Інтернеті про
український орнамент
Заняття 4-10 На даному етапі проекту групи отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати. Перша група аналізує вишивку(які геометричні фігури викоритовуються). Друга група збирає і класифікує орнаменти вишивок. Третя група досліджує вишивки у різних районах. Вчитель допомагає учням. Учні за допомогою електронної пошти присилають свої дані і обчислення на адресу вчителя. Вчитель обговорює обчислення в чаті.
Протягом дослідження вчитель роздає учням форму оцінювання для дослідження. Учні строюють порівняльну діаграму.
Заняття 11-13
Учні упорядковують дані, які вони отримали. Учні заповнюють, створюють вікі-статтю. Для оцінювання вчитель роздає учням форму оцінювання прикладу учнівської роботи.
Заняття 14
Учні представляють свій результат у вигляді ВІКІ статті.
Вікі-стаття з теми "Геометрія українського орнаменту"
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Яковів Оксана Іванівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель математики та інформатики
Навчальний заклад
Борщівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2
Місто\село, район, область
с.Вовківці Борщівський р-н. Тернопільська обл.
Контактні дані
тел.-0965275734
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
10.09-15.09.2012р.
Місце проведення тренінгу
ТОКІППО
Тренери
Босий Ігор Михайлович