Портфоліо Яковів Оксани з теми

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Геометрія українського орнаменту

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія, інформатика

Навчальні цілі

Зображує та знаходить на малюнках трикутники чотирикутники різних видів та їх елементи. Формулює: означення і властивості вказаних у змісті чотирикутників; центральних і вписаних кутів вписаного і описаного чотирикутників; середньої лінії трикутника і трапеції; ознаки паралелограма; вписаного і описаного чотирикутників; теорему Фалеса. Доводить властивості й ознаки паралелограма, властивості прямокутника, ромба, квадрата, суми кутів чотирикутника, середньої лінії трикутника і трапеції, вписаних та центральних кутів, вписаного та описаного чотирикутників

В учнів формуютися навички створення презентацій, які будуть показувати використання геометричних фігур в орнаменті; навчаться демонструвати відомості про місцеві вишиванки, за допомогою графіків чи діаграм. Учні мають: Знати про чотирикутники, паралелограм, квадрат, ромб. Розвивати, проваджувати та доносити нові ідеї до інших. Розуміти використання інформаційних ресурсів в своїй роботі з правових та етичних питань. Збирати експериментальні дані; впорядковувати їх, готувати для демонстрації, надавати

Вік учнів, клас

8 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту

Наприкінці вивчення навчальної теми «Чотирикутники» з геометрії на узагальнюючий урок пропоную учням розглянути тему щодо використання геометричних фігур та виконати учням навчальний проект за загальною назвою «Геометрія українського орнаменту». Це проект-дослідницька робота, він включає дослідження використання геометричних фігур у вишивці..

Повний План вивчення теми

План впровадження

План вивчення теми

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання на початку проекту відбувається за допомогою таблиці ЗХД, організаційної діаграми. Оцінювання впродовж роботи над проектом відбувається за допомогою форм і контрольного списку групової роботи у проекті. Продовж проекту вчитель проводить консультації і перевіряє журнал спостережень. На кінцевому етапі учні демонструють результат проекту, який оцінюється формою.

Діяльність учнів та вчителя

У ході діяльності учні діляться на 3 групи.Перша група аналізує вишивку(які геометричні фігури викоритовуються). Друга група збирає і класифікує орнаменти вишивок. Третя група досліджує вишивки у різних районах.

Перед проектом вчитель учням пропонує опитування.

Заняття 1

Вчитель демонструє учням буклет про метод проектів. Говорить тему проекту. Вчитель ставить перед учнями Ключове запитання. Вчитель показує учням вступну презентацію, в ході якої та після неї варто провести з класом обговорення наступних запитань: • Види, означення та властивості чотирикутників.

• Необхідні і достатні ознаки чотирикутників. • Чи можна вивчати геометрію, якщо не знаєш властивостей чотирикутників?

Учні повинні заповнити ЗХД і організаційну діаграму.

Вчитель учням пропонує учням документ для фасилітації.

Заняття 2 і 3

Вчитель зустрічається з учнями і об’єднує їх в дві групи. Кожна група отримує своє завдання: аналізує вишивку(які геометричні фігури викоритовуються); збирає і класифікує орнаменти вишивок; досліджує вишивки у різних районах.


Вчитель запропоновує учням переглянути презентацію «Авторське право». Учні заповнюють дозвіл на використання інформаційних ресурсів. Учні знаходять інформацію в Інтернеті про український орнамент

Заняття 4-10 На даному етапі проекту групи отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати. Перша група аналізує вишивку(які геометричні фігури викоритовуються). Друга група збирає і класифікує орнаменти вишивок. Третя група досліджує вишивки у різних районах. Вчитель допомагає учням. Учні за допомогою електронної пошти присилають свої дані і обчислення на адресу вчителя. Вчитель обговорює обчислення в чаті.

Протягом дослідження вчитель роздає учням форму оцінювання для дослідження. Учні строюють порівняльну діаграму.

Заняття 11-13

Учні упорядковують дані, які вони отримали. Учні заповнюють, створюють вікі-статтю. Для оцінювання вчитель роздає учням форму оцінювання прикладу учнівської роботи.

Заняття 14

Учні представляють свій результат у вигляді ВІКІ статті.

Вікі-стаття з теми "Геометрія українського орнаменту"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Яковів Оксана Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Борщівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Місто\село, район, область

с.Вовківці Борщівський р-н. Тернопільська обл.

Контактні дані

тел.-0965275734

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10.09-15.09.2012р.

Місце проведення тренінгу

ТОКІППО

Тренери

Босий Ігор Михайлович