Портфоліо Будурова Світлана Дмитрівна з теми "Організми і середовище існування"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:53, 27 серпня 2012, створена Fatyma (обговореннявнесок) (Діяльність вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Організми і середовище існування

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, екологія, географія, ОБЖ

Навчальна тема (як записано в програмі)

Організми і середовище існування

Вік учнів, клас

12-13 років, сьомий клас

Стислий опис

При вивченні цієї теми, я поставила цілі які допоможуть сосягти основної мети проекту. Вдосконалити роботу з інтерактивними методами, вдосконалити роботу з інтернет-ресурсами, навчити дітей застосовувати технології 21 сторіччя для вивчення предмету; оцінювати та презентувати роботи.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учень: називає: - середовища існування рослин; - основні життєві форми рослин (дерева, кущі, трави); - основні екологічні групи рослин; - основні типи рослинних угруповань; - рідкісні рослини свого регіону; наводить приклади: - пристосування рослин до середовища існування; - взаємозв’язків рослин між собою, з іншими організмами та неживою природою; розпізнає: - дерев’янисті та трав’янисті рослини; характеризує: - адаптивне значення різних життєвих форм та екологічних груп рослин; спостерігає та описує: - життя природних екосистем; - життя організмів у акваріумі; пояснює: - природоохоронну діяльність людини, що має на меті збереження природного біорізноманіття; застосовує знання: - про життєдіяльність рослин, вплив чинників середовища на організм для обґрунтування заходів з охорони видів рослин і рослинних угруповань; дотримується правил: - поведінки у природі; робить висновок: - про будову організмів як результат їх пристосування до умов середовища; - про необхідність охорони рослин та рослинних угруповань.

Діяльність вчителя

робить висновок: - про будову організмів як результат їх пристосування до умов середовища; - про необхідність охорони рослин та рослинних угруповань.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Для оцінювання учнів я використала формуюче оцінювання

Формуюче оцінювання є найбільш ефективним, якщо:

• Учням дається чітка картина того, що їм необхідно вивчити, чому навчитися. • Учні мають зворотній зв’язок від вчителя і однолітків щодо досягнення ними прогресу, пов’язаного з навчальними цілями. • Учні здійснюють самооцінювання власного прогресу у навчанні. • Вчителі забезпечують інструкції щодо конкретних кроків, які учні мають здійснити для досягнення успіху. Неможливо переоцінити вплив формуючого оцінювання на навчання учнів. У 1998 році Блек та Уільям здійснили перевірку 21 досліджень та близько 580 статей щодо впливу формуючого оцінювання на досягнення учнів. Вони вияснили, що «нововведення які включають посилення практики формуючого оцінювання, ведуть до важливих та часто істотних навчальних досягнень.» Хоча такий вид оцінювання поліпшує процес навчання для всіх учнів, починаючи від дитсадка і закінчуючи студентами коледжу (Блек, Гаррісон, Ліl, Маршал та Уільям, 2003), навчальний процес демонструє, що найбільшу користь отримують учні, які мали невисокий рівень та потребують додаткової допомоги (Блек та Уільям, 1998).

У класах, зосереджених на навчальних потребах учнів, вчителі здійснюють оцінювання учнів, учні оцінюють один одного, проте, у решті решт, учні оцінюють самих себе. Коли учні оцінюють своє власне мислення та продукти, які самі створюють, це набагато більше, ніж перевірка наявності помилок. Вони, згідно поясненню Віггінса (Wiggins (1990) здійснюють «персоналізацію» стандартів, за якими здійснюватиметься оцінка їх продуктів та діяльності. Така діагностика дає їм підстави конкретно осмислювати якість їхньої роботи та навчальних процесів та дозволяє їм змінювати стратегію навчання для того, щоб стати більш дієвими та ефективними учнями.

Порада для учасників програми «1учень:1комп’ютер»: Дослідження показують, що в класах де, кожен учень працює за окремим комп’ютером, учні удосконалюють свої організаційні здібності. Допоможіть учням покращити такі навички, навчаючи їх використанню комп’ютерних ресурсів з метою відслідковування та моніторингу власного прогресу (Джексон, 2004).

Посилання Black, P., Harrison, C., Lee, C., Marshall, B., & Wiliam, D. (2003). Assessment for learning: Putting it into practice. Berkshire, England: Open University Press.

Black, P., & Wiliam, D. (1998). Inside the black box: Raising standards through classroom assessment. Phi Delta Kappan. Взято з: www.pdkintl.org/kappan/kbla9810.htm*. [зайдіть на сайт – відкрийте у новому вікні]

Jackson, L. (2004). One-To-One Computing: Lessons Learned and Pitfalls to Avoid, Education World. Розміщено на http://www.education-world.com/a_tech/tech/tech197.shtml *. [зайдіть на сайт – відкрийте у новому вікні]

Wiggins, G. (1990). The case for authentic assessment. Washington, DC: American Institute for Research.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Учні працюють з підручником, визначаючи головні складові матеріалу, його термінологічний зміст. Для з’ясування навчальних потреб учнів використовую проблемні питання, мозкову атаку. Для виконання проекту учні обов’язково працюють з Інтернетом для знаходження відповідей на додаткові питання або виконання завдань у вигляді доповіді,реферату, створенні презентацій. Створена вчителем презентація допоможе використати приклад комп’ютерної технології для ефективної демонстрації учнями того , чому вони навчилися, коротких висловів та тез до них. Правильність виконання учнівської роботи вказує на глибоке засвоєння учнем навчального матеріалу, розвиток вміння аналізувати та систематизувати наукові дані. При оцінюванні учнівських комп’ютерних робіт користуюся основними вимогами для газети (назва, що відповідає темі, основні рубрики та їх зміст , використання ілюстрацій та загальний естетичний вигляд роботи), для презентації(назва презентації, мета,використання таблиць , ілюстрацій та їх доречність, використання текстових пояснень до слайдів, оформлення та тематичний зміст). Для розвитку самоспрямованості учнів найчастіше застосовую самоперевірку виконаної роботи або взаємоперевірку та виставлення власної оцінки. Для допомоги при роботі над проектом надаю інструкції по написанню доповіді ( алгоритм з питань), Інтернет ресурси, матеріал довідників .

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Будурова

Фах, навчальний предмет

вчитель біології

Навчальний заклад

Одеська ЗОШ №48

Місто\село, район, область

М.Одеса

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08.2012-24.08.2012

Місце провведення тренінгу

ОЗОШ № 48

Тренери

Чумній Наталія Іванівна