Портфоліо для навчальної теми "Чим глибше пісня, тим ясніше душа".

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:09, 22 серпня 2012, створена Яворська (обговореннявнесок) (Опис оцінювання (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Чим глибше пісня, тим ясніше душа

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література. Історія, музика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Минувшина України у фольклорі. Народні думи. Історичні пісні. Народні балади.

Вік учнів, клас

12 - 13 років. 7 клас.

Стислий опис

Повний План вивчення теми

[http://www.example.com назва посилання]

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Сформувати уміння та навички з розрізнення жанрових особливостей думи, балади, історичної пісні. Ознайомити зі змістом програмових дум, балад та історичних пісень. Навчити аналізувати їх зміст та композицію. Визначати місце та значення цих творів в українській культурі.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про усну народну творчість відбувається при заповненні З-Х-Д таблиці, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі та аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.

Запрошуємо учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм  на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію. Оцінювання кінцевого продукту здійснюється за допомогою критеріїв, що містяться у формі оцінювання презентації.

До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Надаємо можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надайте час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Використовуємо Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організовуємо взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Оцінюємо учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання - Чи може людина прожити без пісні?

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Вікі-стаття "Народні думи"

Учні пригадують, що таке усна народна творчість. Називають основі жанри усної народної творчості. Пояснюють, що таке пісня. Переглядають вчительську презентацію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Яворська

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури.

Навчальний заклад

ОНВК № 84

Місто\село, район, область

м. Одеса

Контактні дані

вул.Ак.Глушка, 1/6 47-67-78

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13 - 23 серпня 2012р.

Місце провведення тренінгу

ОНВК № 84

Тренери

Ковтун Тетяна Петрівна