Портфоліо за проектом "Будова речовини"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
Будова речовини
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізика - основний предмет. Хімія - другорядний.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Будова речовини
Вік учнів, клас
13 років, 7-мі класи
Стислий опис
Тема «Будова речовини» досить цікава, учням потрібно чітко визначити, перед тим як приступати до свого проекту, які знання і уявлення вони вже мають, а потім визначитися, що вони ще хотять дізнатися і відповіді на які питання хочуть знайти. Краще клас поділити на три групи, перша група займається збором і опрацюванням інформації за розділом «Атоми і молекули, структура твердих, рідких і газоподібних речовин», друга - опрацьовує інформацію по дифузії і третя – ставить експеримент і робить аналіз. Потім учні створюють вікі статтю, де презентують свій продукт.
Повний План вивчення теми
1. Тема проекту "Будова речовини" 2. Актуальність теми проекту 3. Завдання групи №1: Зібрати інформацію про будову речовин в трьох агрегатних станах за допомогою контрольного списку до плану вивчення теми. 4. Завдання групи №2: Зібрати інформацію про протікання дифузії в агрегатних станахза допомогою контрольного списку до плану вивчення теми. 5. Завдання групи №3: Провести експерименти проходження дифузії в різних агрегатних станах та зробити висновки. 6. Представлення групами свого продукту та захист проекту за допомогою контрольного списку складових портфоліо.
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
В процесі виконання проекту учні повинні розвивати навички 21 століття, тобто вміти самостійно працювати, оброблювати інформацію, виділяти головне, учні повинні бути креативними, комунікабельними, впевненими, вміти відстоювати свою точку зору і вміти доводити її.
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
Початкове оцінювання учнів можна проводити по схемі З-Х-Д, а також за допомогою асоціативних кущів. Діяльність учнів потрібно оцінювати на протязі всього проекту за допомогою формуючого оцінювання, це може бути оцінювання за допогою опитувальника в Інтернет мережі, який може зробити вчитель, чи може бути зроблена форма оцінювання на листі або в електронному варіанті. В кінці проекту учні демонструють свій продукт, тому тут оцінюється все: вміння демонструвати свій продукт, форма продукту, ступінь досягнення цілей проекту, виконання завдань проекту і вміння оцінити свій продукт.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
Тема «Будова речовини» досить цікава, учням потрібно чітко визначити, перед тим як приступати до свого проекту, які знання і уявлення вони вже мають, а потім визначитися, що вони ще хотять дізнатися і відповіді на які питання хочуть знайти. Краще клас поділити на три групи, перша група займається збором і опрацюванням інформації за розділом «Атоми і молекули, структура твердих, рідких і газоподібних речовин», друга - опрацьовує інформацію по дифузії і третя – ставить експеримент і робить аналіз. Потім учні створюють вікі статтю, де презентують свій продукт, за допомогою форми оцінювання портфоліо та форми оцінювання обраних стандартів, програм та сформульованих навчальних цілей.
Вікі статя учнів за темою "Будова речовини"
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Анна Лазурко
Фах, навчальний предмет
вчитель фізики
Навчальний заклад
Одеський навчально-виховний комплекс №84
Місто\село, район, область
місто Одеса
Контактні дані
venanna1@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
З 13.08.2012 по 23.08.2012
Місце провведення тренінгу
Одеський навчально-виховний комплекс №84
Тренери
Ковтун Тетяна Петрівна