Портфоліо за проектом "Будова речовини"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

Будова речовини

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика - основний предмет. Хімія - другорядний.

Навчальна тема

Будова речовини

Вік учнів, клас

13 років, 7-мі класи

Стислий опис

Тема «Будова речовини» досить цікава, учням потрібно чітко визначити, перед тим як приступати до свого проекту, які знання і уявлення вони вже мають, а потім визначитися, що вони ще хотять дізнатися і відповіді на які питання хочуть знайти. Краще клас поділити на три групи, перша група займається збором і опрацюванням інформації за розділом «Атоми і молекули, структура твердих, рідких і газоподібних речовин», друга - опрацьовує інформацію по дифузії і третя – ставить експеримент і робить аналіз. Потім учні створюють вікі статтю, де презентують свій продукт.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми [1]

Навчальні цілі

В процесі виконання проекту учні повинні розвивати навички 21 століття, тобто вміти самостійно працювати, оброблювати інформацію, виділяти головне, учні повинні бути креативними, комунікабельними, впевненими, вміти відстоювати свою точку зору і вміти доводити її.

Опис оцінювання

Початкове оцінювання учнів можна проводити по схемі З-Х-Д [2], а також за допомогою асоціативних кущів. Діяльність учнів потрібно оцінювати на протязі всього проекту за допомогою формуючого оцінювання, це може бути оцінювання за допогою опитувальника в Інтернет мережі, який може зробити вчитель, чи може бути зроблена форма оцінювання на листі або в електронному варіанті. В кінці проекту учні демонструють свій продукт, тому тут оцінюється все: вміння демонструвати свій продукт, форма продукту, ступінь досягнення цілей проекту, виконання завдань проекту і вміння оцінити свій продукт. При оцінюванні використовуються такі документи: Форма оцінювання презентації [3], Форма оцінювання вікі-статті [4], Форма оцінювання портфоліо [5].

Діяльність учнів

Вчитель на початку проекту, для ознайомлення батьків з проектною діяльністю, роздає їм буклети [6], а учням показує презентацію [7]. Тема «Будова речовини» досить цікава, учням потрібно чітко визначити, перед тим як приступати до свого проекту, які знання і уявлення вони вже мають, а потім визначитися, що вони ще хотять дізнатися і відповіді на які питання хочуть знайти. Краще клас поділити на три групи, перша група займається збором і опрацюванням інформації за розділом «Атоми і молекули, структура твердих, рідких і газоподібних речовин», друга - опрацьовує інформацію по дифузії і третя – ставить експеримент і робить аналіз. Потім учні створюють вікі статтю, де презентують свій продукт, за допомогою форми оцінювання презентації [8] та форми оцінювання обраних стандартів, програм та сформульованих навчальних цілей [9].

Вікі статя учнів за темою "Будова речовини"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Анна Лазурко

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики

Навчальний заклад

Одеський навчально-виховний комплекс №84

Місто\село, район, область

місто Одеса

Контактні дані

venanna1@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 13.08.2012 по 23.08.2012

Місце провведення тренінгу

Одеський навчально-виховний комплекс №84

Тренери

Ковтун Тетяна Петрівна