"Системи лінійних рівнянь з двома змінними"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 9 Відомості про автора
- 9.1 Ім'я, прізвище
- 9.2 Паламарчук Наталія Миколаївна
- 9.3 Фах, навчальний предмет
- 9.4 учитель математики, перша категорія
- 9.5 Навчальний заклад
- 9.6 Краматорська загальноосвітня школа I-III ступенів №35 з профільним навчанням
- 9.7 Місто\село, район, область
- 9.8 м.Краматорськ,Донецька обл.
- 9.9 Контактні дані
- 9.10 palamarchuk.nataliya@yandex.ua
- 10 Відомості про тренінг
Назва проекту
"Системи лінійних рівнянь з двома змінними"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
математика, інформатика
Навчальна тема (як записано в програмі)
"Лінійни рівняння та їх системи"
Вік учнів, клас
7 клас,12-13 років
Стислий опис
1. На початку проекту: - виявлення готовності учнів до проектної діяльності та визначення сподівань учнів від проектної діяльності; - діагностування початкового рівня володіння ІКТ учнями; - діагностування початкових знань учнів з даної теми; - оцінювання Інтернет ресурсів, які будуть використовуватись в межах проекту. 2. Впродовж роботи над проектом: - виявлення рівня обізнаності в використанні проектних технологій; - діагностування рівня компетентності учнів по темі над якою вони працюють. 3. Наприкінці роботи над проектом: - оцінювання рівня виконання групових проектів; - оцінювання рівня компетентності учнів в використанні ІКТ для реалізації проекту; - виявлення особистих нахилів кожного з учнів та розробка рекомендацій щодо подальшого їх навчання.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
==Формувати у учнів знання, вміння та навички розв’язування систем рівнянь з двома змінними.Формувати у учнів навички групової роботи. Вчити учнів раціонально розподіляти свій час, обирати форми роботи та розподіляти обов’язки в групі для досягнення спільної мити. Формувати у учнів гнучкість та готовність до застосування необхідних компромісів з метою здійснення спільного завдання. Формувати у учнів відповідальність за результати спільної роботи..
Освітня навичка ХХІ століття Навчальні цілі та очікувані результати Творчість та інтелектуальна допитливість Вдосконалити навички: планування дослідницької діяльності; компонування даних; порівняння; перевірки гіпотези. роботи з даними; усного мовлення . Критичне та системне мислення Розвивати вміння: аналізу поставленої проблеми; планування шляхів її розв’язання; аналізувати отриману інформацію; оцінювати та узагальнювати результати; робити висновки. Міжособистісна та групова взаємодія Розвиток : вміння працювати в групі; колективно вирішувати проблеми Виявлення проблем, їх формулювання та вирішення Вміти: обговорювати проект та створювати план його реалізації; вирішувати поточні проблеми при виконанні проекту Комунікативні навички Навчитись: організувати популяризацію проекту; представляти результати проекту. Самоспрямування в навчанні Розуміти: зв’язок проекту та власної навчальної діяльності. Поліпшити: мотивацію при вивченні навчальних предметів Сприяти: саморозвитку та самоосвіті Відповідальність та адаптованість Формувати: відповідальне ставлення за виконання отриманого доручення; вміння пристосовуватись до до вимог. Соціальна відповідальність Розуміти: значущість своєї навчальної діяльності для суспільства і для себе Інформаційні навички та медіа грамотність Знаходити потрібну інформацію у Всесвітній Мережі створення презентації проекту; Створити публікацію відповідно до теми проекту. Створити веб-сторінку за допомогою наявних програмних засобів. Вдосконалити навички створення гіпертекстових документів Створити комп’ютерну презентацію навчального.==
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
До початку роботи над проектом потрібно:
• Учитель знайомить учнів та їх батьків з методом проектів, переконує їх в життєвій необхідності оволодіти навичками проектної діяльності. Отримує дозвіл від батьків та учнів на використання їх проектів та особистих даних.
• Учитель проводить опитування учнів з метою виявлення особистих нахилів кожного учня та об’єднання їх в групи.
• Учитель проводить діагностичний моніторинг учбових знань та вмінь учнів з метою переконатись, що учні:
- володіють теоретичними знаннями про паралельні прямі, ознаки і властивості паралельних прямих;
- вміють використовувати попередньо набуті теоретичні знання до розв’язування задач
- мають знання стосовно правил проведення практичного експерименту та норм безпеки життєдіяльності підчас проведення експерименту;
- мають початкові комп’ютерні навички (відкриття та збереження документів, завантаження програм,
- оформлення дослідження, пошук інформації в мережі Інтернет).
Опираючись на данні отриманні при опитуванні учнів, створюємо три групи за виявленими рівнями підготовки та нахилами дітей. Перша група - « Теоретики», учасники якої будуть опрацьовувати джерела інформації, структурувати її та представляти аудиторії теоретичний матеріал по темі у вигляді презентації. Друга група – « Практики», учасники якої будуть займатися добіркою та розв’язуванням різнопланових задач,методи розв’язування яких спираються на матеріал теми проекту . Результатом роботи цієї групи стане презентація. В ході захисту своєї роботи члени груп повинні показати аудиторії способи розв’язування запропонованих задач для цього буде створена третя група – « Інформатики». Членами цієї групи є учні , які володіють комп’ютером та інтернет ресурсами, їм необхідно виконати технічний момент проекту.
Заняття №1
Учителем уточнюється склад створених груп. Демонструється вступна презентація для учнів. Проводиться мозковий штурм у створених групах та такими питаннями:
1. Прізвище, ім’я.
2. Чи вмієш ти користуватися ресурсами internet?
- так
- ні
3. Чи вмієш ти створювати електронну презентацію?
- так
- ні
4. Якщо потрібно вирішити якусь складну проблему, то ти:
- будеш намагатися розв’язати проблему самостійно
- попросиш допомоги у вчителя, товарища, батьків
- залишиш проблему нерозв’язаною
5. Чи відомо тобі що- небудь про рівння?
6. Чи відомо тобі що – небудь про систему рівнянь?
7. Скільки розв’язків може мати рівняння?
8. Як побудувати графік лінійного рівння?
9. Чи будь- яка задача може бути розв’язана за допомогою рівняння?
10. Що таке графік лінійного рівняння?
Учитель проводить обговорення з класом тематичних питань даного проекту, знайомить з критеріями оцінювання учнівських презентацій, учнівського експерименту.
На протязі першого тижня реалізації проекту:
• Учитель проводить спостереження за діяльністю учнів при підготовці власних проектів та надає консультації за потребами учнів. Учні вдома чи в шкільній бібліотеці аналізують різні джерела інформації з теми проекту, добирають за зразком учителя задачі, які увійдуть в добірку. Учитель проводить додаткові заняття з учнями які мають недостатні знання з даної теми, мають проблеми у навчанні.
На протязі другого тижня реалізації проекту:
Учні проводить презентацію продуктів проекту:
Перша група - « Теоретики» », учасники якої опрацьовували джерела інформації, структурувати її та представляти аудиторії теоретичний матеріал по темі у вигляді презентації
Друга група – « Практики» презентують сформовану збірку різноманітних задач по даній темі і показують способи їх розв’язання, особливу увагу аудиторії звертаючи на задачі, що мають декілька способів розв’язування .
Третя група – « Інформатики». Члени цієї групи презентують аудиторії роботу першої та другої груп.
Учитель разом з учнями знову проводить обговорення ключового запитання проекту, проводить оцінювання продуктів проекту.