Портфоліо Кульбаки Т. В. з теми "Світ світла "

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:20, 17 серпня 2012, створена Моцовик (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Світ світла

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика. Світлові явища. Міжпредметні зв’язки: Природознавство: Сонячна система. Астрономія: Небесна механіка. Образотворче мистецтво: Кольори. Анатомія:Будова ока. Офтальмологія: зір, окуляри. .Санітарія:норми освітлення.Інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Світлові явища

Вік учнів, клас

12 - 13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Тема проекту «Світ світла», він виконується при вивченні в 7 класі теми «Світлові явища». При виконанні проекту учні вивчають теоретичний матеріал, використовуючи ІКТ, створюють презентації, виконують моделі приладів, проводять експерименти. Знаходять їх прояв в природі і застосування в побуті і техніці. В ході спостережень за природними явищами та огляду літератури навчаються бачити прекрасне, що приводить до виховання дбайливого ставлення до природи. В кінці проекту учні зроблять висновки, які донесуть до своїх слухачів.

Попередні знання та навички:

Володіти основними прийомами роботи на ПК, вміти працювати в WORD, PowerPoint. Publisher або інших програмах, що дають можливість мати навички роботи в мережі Інтернет. Залучити до консультативної роботи учителя інформатики. Познайомити батьків та учнів з методом проектів. Отримати від батьків дозвіл на роботу дітей в Інтернеті. Познайомити учнів з інформацією про авторське право. Які знання повинні вже мати учні, якими комп’ютерними та іншими навичками учні мають володіти перед тим, як вони почнуть працювати у проектах.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми " Світ світла "

Навчальні цілі

Дати уявлення про світло, його природу, закони геометричної оптики; познайомити з елементами фотометрії та хвильової оптики; сформувати практичні навички розв’язування задач на закони геометричної оптики, лінзи, світлові потоки; розповісти про практичне застосування знань про світло.

Опис оцінювання

Оцінюються результати роботи по проекту, попередні навички тільки аналізуються. Використовуються: самооцінювання, оцінювання вчителем, оцінювання батьками, оцінка учнів. Для оцінювання використовуються тести, заповнення таблиць, розв’язування задач.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

План проведення проекту

Познайомити батьків та учнів з методом проектів. Отримати від батьків дозвіл на роботу дітей в Інтернеті. Познайомити учнів з інформацією про авторське право. Які знання повинні вже мати учні, якими комп’ютерними та іншими навичками учні мають володіти перед тим, як вони почнуть працювати у проектах 1.Розробляючи тему проекту, учні разом з учителем визначають Ключове питання, обговорюють тему проекту, розподіляються по групах та обирають партнерів для виконання проекту. 2.Учні використовують різні джерела інформації з застосуванням комп’ютерних технологій для збору даних та виконання своїх проектів, презентацій, публікацій. 3.Виконують дослідницьку роботу, пов’язану з цим проектом. 4.Самостійно аналізують та роблять висновки, обговорюють їх та обмінюються думками. 5.Збирають інформацію з Інтернету та інших джерел, систематизують її та аналізують. 6.Обговорюють та працюють над планом створення веб-сайту, публікації, презентації. 7.Демонструють свої роботи учням школи.

1 тиждень Формування оцінювання і планування Робота з усіма учнями -евристична бесіда в ході демонстрації вступної презентації вчителя; -обговорення загального плану проекту.

2 тиждень експериментально – аналітичний "Визначення напрямку пошуку, пошук інформації в різних джерелах (по групах)" 1 група-Підготовка презентацій. Учні готують матеріали для презентацій, вткористовуючи Інтернет - ресурси, довідникові матеріали, додаткову літературу. 2 група -Практикум розвязування задач. Учні складають міні - збірники задач різного рівня складності, готують тестові матеріали. 3 група -Виготовлення моделей, приладів. Учні виготовляють прилади, проводять досліди, роблять відеозйомку домашніх експериментів, готують демонстрації на день захисту.

3 тиждень - Коригування проектів та підготовка до захисту

-Самооцінювання спільної роботи в проекті за допомогою контрольних аркушів.

4 тиждень

Заключний етап -Захист проекту перед класом. Демонструються презентації, які дають теоретичний матеріал. Проводиться експрес - перевірка фактичних знань з теми: індивідуальні завдання по розвязуванню задач, виконання тестових завдань.Демонструються моделі, прилади, проводяться експерименти, демонструються відео експериментів. -Обговорення, оцінювання, висновки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кульбака Тетяна Володимирівна

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики та астрономії, фізика

Навчальний заклад

Мар'їнська загальноосвітня школа I - III ступенів №1 Мар'їнської районної ради Донецької області

Місто\село, район, область

м. Мар'їнка Мар'їнського району Донецької області

Контактні дані

tkulbaka555gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13 - 18 серпня 2012 року

Місце проведення тренінгу

Мар’їнська загальноосвітня школа I-III ступенів №1Мар’їнської районної ради Донецької області

Тренери

Калініченко Алла Леонідівна