Портфоліо "Традиції святкування масниці у Німеччині та на Україні"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис проекту
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі
- 8 Опис оцінювання
- 9 Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
Традиції святкування «Масниці» у Німеччині та на Україні
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Німецька мова. Тема «Свята і традиції». дотичні предмети:технології, образотворче мистецтво.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Тема «Традиції святкування Масниці У Німеччині та на Україні»
Вік учнів, клас
7 клас, 13-14 років
Стислий опис проекту
Ідея реалізації проекту виникла під час вивчення теми «Свята і традиції», коли частина учнів виявила бажання ознайомитись із народними звичаями у Німеччині. При вивченні теми учні збирають і досліджують найцікавішу інформацію про традиції святкування Масниці у Німеччині та на Україні, створюють кінцевий продукт та презентують його на народознавчому фестивалі. Проект розрахований на учнів 7 класу, вікової категорії 13р. Кінцевим продуктом проекту, за вибором учнів, може бути буклет, газета, презентація.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Навчальні цілі: навчити спілкуватися у монологічній та діалогічній формі, розуміти зі слуху зміст автентичних текстів, уміти читати і розуміти автентичні тексти здійснювати спілкування у писемній формі відповідно до поставлених завдань, оволодіти знаннями про культуру, історію, реалії та традиції країни, мова якої вивчається, залучити учнів до діалогу культур (іншомовної та рідної); навчити використовувати у разі необхідності різноманітні стратегії для задоволення дидактичних потреб (працювати з книжкою, підручником, словником, довідковою літературою, мультимедійними засобами тощо), шукати й систематизувати інформацію, використовувати електронні засоби обміну даними; розвиток художнього смаку і творчих здібностей.
Опис оцінювання
На початку роботи оцінюються наявні знання та вміння в учнів за допомогою опитування та мозкового штурму. Після перегляду презентації вчителя діти заповнюють З-Х-Д схеми, що дозволить визначити навчальні потреби, працюють з організаційною діаграмою. Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на тематичні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході роботи над проектом учитель веде спостереження за роботою дітей в групі, учні відповідають на контрольні питання, заповнюють форми для само оцінювання та взаємооцінювання. Протягом всього терміну виконання проекту використовуються З-Х-Д схеми, що дає можливість актуалізувати вже набуті знання, визначити навчальні потреби, а наприкінці проекту особисті досягнення учня. За допомогою методу «План проекту» учень оцінює власний прогрес (?регрес), завдяки методу «Спостереження груп», учні роблять самооцінку власної та спільної роботи. Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення зворотнього зв’язку, отримання пропозицій, допомога із плануванням наступних кроків. Вчитель спостерігає за дітьми, під час консультацій, виділяє рівень розуміння тематики та проблеми. Наприкінці роботи над проектом діти демонструють презентацію. Дають самооцінку, заповнюють анкету «групова робота» (учні зможуть оцінити вклад кожного в групову роботу). Проводять рефлексію, заповнюють таблицю З-Х-Д,здійснюється підсумкове опитування за допомогою електронних тестів. Під час представлення проектної роботи учнів вчитель використовує форму оцінювання презентаціі, форму оцінювання групової роботи.