Портфоліо Ткачук Юлії з теми "Будова речовини"
Зміст
Назва проекту
Будова речовини
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Хімія,біологія
Навчальна тема
Фізичне тіло і речовина. Маса тіла. Одиниці маси. Вимірювання маси тіл. Будова речовини. Атоми і молекули. Будова атома. Рух і взаємодія атомів і молекул. Залежність швидкості руху атомів і молекул від температури тіла. Дифузія. Агрегатні стани речовини. Фізичні властивості тіл у різних агрегатних станах. Густина речовини. Кристалічні та аморфні тіла. Залежність лінійних розмірів твердих тіл від температури.
Вік учнів, клас
7 клас
Стислий опис проекту
Головна ціль проекту ознайомити учнів з фізикою,як з окремою наукою.Дати змогу учням самостійно керувати і створювати проекти, а саме проект на тему "Будова речовини". Під час проекту учні мають вивчити агрегатні стани речовини, залежність температури від швидкості молекул, розглянути різні види кристалічних решіток, продемонструвати процес дифузії і наводити різні види кристалічних і аморфних тіл.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Головною ціллю проекту є залучення учнів до самостійної роботи або роботи в групах з мінімальним втручанням вчителя.Розширення пізнавальних інтересів, самостійність у вирішені виникнені питань при роботі, аналізувати отримані результати та систематизувати хід думок та дій. Проект який учні самостійно розробляють вчить їх планувати свій проект працювати в парах, обговорювати проекти. Учні самостійно планують дослід по своїй темі аналізують та узагальнюють отримані результати.
- формулювати основнi положення атомно-молекулярного вчення про будову речовини; - описувати особливостi руху атомiв i молекул речовини в рiзних агрегатних станах; - обґруновувати залежнiсть швидкостi руху атомiв i молекул вiд температури; - порівнювати фiзичнi властивостi тiл у рiзних агрегатних станах;
- спостерiгати явище дифузiї в газах i рiдинах;
- робити висновки про залежнiсть плину явища дифузiї вiд температури.
-оцінювати факти, які пов’язані з процесом визначення густини
- збирати вхідні дані від вимірюваня рекомендації для діяльності іншимм групам
- використовувати електронні таблиці для збору, сортування та демонстрації даних - створювати та демонструвати ефективні переконуючі презентації, підкріплені мультимедійним засобами
- називає агрегатнi стани речовини, густини основних речовини
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що вони вже знають з теми "Будова речовини" відбувається при виконані ними вправи асоціативний кущ, заповненні таблиці З-Х-Д . Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності, що передбачена у завданнях, які надаються групам учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання - оформленні мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів: контрольний список для оцінювання навичок дослідження джерел інформації , контрольний список для оцінювання навичок планування проекту , контрольний список для оцінювання навичок аналізу інформації , форму для оцінювання мультимедійної презентації , форму для оцінювання вміння робити висновки . Учні використовують надані вчителем форми оцінювання з балами з кожного виду діяльності (відповідно до контрольних списків) для самооцінювання свого проекту. Ці ж форми використовуються вчителем для виставлення оцінки кінцевих презентацій. Контрольні списки питань до проекту допомагають учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання завдань. Проводиться також взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним відповідно до контрольного списку для оцінювання внеску учасника до роботи групи та форми для оцінювання .
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
Модуль 3 Вчитель проводить поділ на групи та готує матеріал для жеребкування. Та учні працюють в групах при цьому у кожній групі своє завдання. Модуль 4 Вчитель знайомить учнів з методом проекту . Вчитель за допомогою таблиці ЗХД визначає рівень підготовки учнів до сприйняття нового матеріалу. Вчитель показує вступну презентацію та з’ясовує навчальні потреби учнів. Модуль 5 Учні використовують Інтернет-ресурси. Вчитель повинен забезпечити відповідальне використання Інтернет ресурсів. Модеуль 6 Вчитель та учнів використовують блог вчителя для обговорення питань які виникають при вивчені теми. Опитувальник дозволяє використовувати тестову форму роботи для встановлення рівня навчальних досягнень учнів. Модуль 7 Вчитель дає завдання створити учнівській блог де учні працюють над сторінкою та наповнюють його інформацією про своє дослідження. Та обговорює з іншими учнями свою тему дослідження. Модуль 8 Вчитель формує систему оцінювання. Залучає учнів до використання самооцінювання з використання контрольних списків та форм оцінювання презентацій та блогів. Модуль 9 Вчитель визначає типи сприйняття учнів, яка півкуля домінує та стилі множинного інтелекту. Для цієї роботи можна виконати різні види тестів. За отриманими результатами вчитель формує групи учнів таким чином щоб в одній групі були учні з різними типами сприйняття інформації.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ткачук Юлія Сергіївна
Фах, навчальний предмет
вчитель фізики, фізика
Навчальний заклад
Одеська загальноосвітня школа №55
Місто\село, район, область
місто Одеса
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
з 9 липня по 14 липня
Місце проведення тренінгу
навчально виховний комплекс №84
Тренери
Ковтун Тетяна Петрівна