Портфоліо на тему "Відродження - епоха великих відкриттів"
Зміст
Назва проекту
Відродження - епоха великих відкриттів
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Світова література Історія Художня культура Географія Образотворче мистецтво
Навчальна тема (як записано в програмі)
Доба європейського Відродження (Ренесансу), її хронологічні межі. Ідейний рух гуманізму. Скарби культури Ренесансу.
Вік учнів, клас
8 клас, 14 років
Стислий опис проекту
Учні самостійно поділяються на групи та обирають галузь знань за своїми інтересами ( історія, література, мистецтво ). збирають інформацію щодо цього питання протягом певного часу ( 1 тиждень). Використовуючи ці дані, вони відбирають найбільш суттєву інформацію, аналізують, порівнюють деякі історичні події, обговорюють та творчо обробляють матеріали. Намагаються винайти найбільш суттєві факти щодо доведення даної «Відродження – епоха великих відкриттів») . Як підсумок, учні створюють презентацію, публікацію та власний блог, обговорюють значення даної роботи та враження про роботу над проектом, в повному обсязі використовуючи навички роботи з ІКТ, які дуже важливі у ХХІ столітті.
Повний План вивчення теми
План розміщений в Інтернеті Plan_vivch_temi та Plan_vprovagennya
Навчальні цілі
Познайомити дітей з етапами епохи Відродження, дати коротку характеристику епохи; розкрити суспільно-історичні передумови появи нової культури, її гуманістичний характер; підкреслити різносторонність дарування гуманістів та їх погляди на людину та цінності. Вчитель та учні вирішують, як презентувати свої остаточні результати: створення презентації, публікації або web-сайту. Очікувані результати: учні отримують навички роботи в Інтернеті ; вміння використовувати новітні комп”ютерні технологі; вміння творчо мислити; вміння знаходити найбільш суттєве серед великої кількості матеріалу.
Опис оцінювання
Важливим інструментом в оцінюванні діяльності дітей є таблиця З-Х-Д. Також впродовж роботи використовую форми запису узагальнень і запитань. В даному проекті важливим є не кількісне виконання завдання, а якісне. Тому що учні творять зовсім нову для себе інформацію.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
1. Оголошується завдання , ставляться перед учнями ключове та тематичні запитання; учні знайомляться з вимогами щодо проекту та критеріями оцінювання. 2. Учні обирають групу за інтересами ( історія, література, мистецтво) та починають збір інформації ( використовують при цьому електронні та друковані ресурси, ресурси в Інтернеті). 3. Оголошується конкурс по школі на кращий переклад сонетів Шекспіра та кращий малюнок в стилі епохи Відродження; результати протягом всього проекту висвітлюються на шкільному інформаційному стенді. 4. Починається аналіз та відсортування зібраної інформації. 5. Учні приступають до створення проекту за допомогою комп»ютерних технологій; робота також ведеться по групам, враховуючи уподобання дітей ( публікація, презентація ), створюють власний блог, у якому відобраються свої враження при роботі над проектом. 6. Захист проекту та підведення підсумків конкурсу.