Портфоліо "Видатні діячі України"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:49, 20 червня 2012, створена Gadu (обговореннявнесок) (Навчальна тема (як записано в програмі))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Видатні діячі України"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

. Освітня галузь «Мова і література»

Мовний компонент/ українська мова * Мовленнєва лінія

               Уміння і навички в усіх видах мовленнєвої діяльності: володіння різними типами і стилями мовлення з урахуванням ситуації спілкування, дотримання правил спілкування.
                Уміння аналізувати різні погляди на предмет обговорення, дотримуючись мовних, етичних та етикетних норм; удосконалювати власне мовлення.
               Уміння висловлювати власну думку про прочитане, самостійно працювати з текстом; дотримуючись вимог до мовлення, вдосконалювати написане.
               Уміння дотримуватися орфоепічних норм у власному висловлюванні.

Діяльнісна (стратегічна) лінія

              Уміння застосовувати основні загальнонавчальні, творчі вміння, використовувати їх у різних життєвих і навчальних ситуаціях спілкування.
                Уміння користуватися основними комунікативними стратегіями.

Літературний компонент Українська література/ Зарубіжна література Аксіологічна лінія

     Уміння виразно, осмислено читати художній текст, виділяти в ньому головну думку; зіставляти зображені у творі етичні та психологічні ситуації з власним життєвим досвідом, відповідно корегувати свої життєві орієнтації, писати творчі роботи різних жанрів.

Літературознавча лінія

      Знання основних теоретико-літературних понять (повість-притча, сюжет, система образів, обрамлення, позасюжетні елементи, тема, ідея, художні засоби; мова твору)  і вміння оперувати ними в процесі читання  художніх текстів.

Культурологічна лінія

  Початкове уявлення про історико-літературну добу, національні, конкретно-історичні та загальнолюдські цінності, відображені у художньому творі.
Уміння визначати специфіку літературного твору .

Освітня галузь «Математика» Знання способів збирання і подання, обчислення отриманих даних з різних сфер діяльності.

Освітня галузь «Естетична культура» Візуальна (образотворча) змістова лінія Знання основних засобів графіки, живопису, дизайну.

   Уміння відтворити через малюнок думки, почуття, проблеми, важливі питання, порушені в опрацьованих художніх творах; створити ілюстрації, емблеми.

Театральне мистецтво

Уміння виражати особисте ставлення до проекту та володіти основними елементами акторської гри.                                       

Освітня галузь «Технологія» Уміння :  обирати предмети та знаряддя для заданих умов технологічної діяльності;  здійснювати технологічну діяльність в заданих умовах;  давати оцінку процесу і досягнутим результатам технологічної діяльності.

   Знання поняття інформації, способів і засобів одержання та опрацювання сучасної інформації; функціональних можливостей комп’ютера та програмних засобів різного призначення; раціонально використовувати комп’ютерні засоби  при розв’язанні завдань, пов’язаних з опрацюванням інформації, її пошуком, систематизацією, зберіганням, поданням і передаванням.
 Усвідомлення ролі проектної діяльності.

Знання:  про проектний пошук як основу творчого процесу;  видів та змісту проектних документів і уміння користуватися ними;  законів та принципів конструювання та моделювання. Уміння:  здійснювати проектну діяльність за створеними умовами;  графічно відображати творчий задум;  давати творчу оцінку досконалості результатів проектної діяльності;  застосовувати принципи конструювання та моделювання у творчій діяльності;  здійснювати конструювання та моделювання за графічним зображенням, за технічними умовами чи власним задумом (слайди).

Навчальна тема (як записано в програмі)

Українська література, Григорій Сковорода Висвітлити яскраві сторінки життя видатного українського письменника й філософа Григорія Сковороди. Подати історичну довідку про соціально-економічні процеси в Україні в другій половині ХVІІІ століття. Розтлумачити погляди Г.С. Сковороди на життя. Розкрити зміст афоризмів Григорія Сковороди.

Навчальні предмети з якими пов’язаний проект: українська мова,історія, зарубіжна література, математика,  образотворче мистецтво, біологія, труд, філософія.

Вік учнів, клас

Стислий опис проекту

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Опис оцінювання

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери