Портфоліо Плісак Лілії Ярославівни з теми ”Яка твоя дорога?”
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний план вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Яка твоя дорога?
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основи здоров’я
Навчальна тема (як записано в програмі)
Безпека на дорогах
Вік учнів, клас
7 клас. 12-13 років
Стислий опис
Основним змістом проекту є практичне застосування правил дорожнього руху в повсякденному житті . Вони будуть шукати цікаву інформацію про розвиток машинобудування в світі, про геопатогенні зони. Будуть висувати свої гіпотези та відстоювати власну думку. Знайомляться з статистичними даними ДТП не тільки в нашому районі, але й в Україні. Учні сьомого класу за допомогою вчителя організують та проведуть конкурс на кращий малюнок з даної теми. Виберуть найкращі роботи для власного проекту. Удосконалять свої знання щодо можливостей ПК. Одним з цікавих та дієвих способів навчання буде результат цього проекту, а саме- створення публікації
учнівськоїпрентації
вікі-сторінки З їхніми роботами в цікавій формі ознайомляться молодші школярі. Однокласники та вчителі будуть мати змогу ознайомитись з даним проектом на виховному заході. Саме створення цього проекту виховає в них толерантне ставлення до думки інших та вміння працювати разом.
Повний план вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Учні мають: Знати та розуміти, що таке ДТП, причини виникнення ДТП Вміти створювати діаграми, що пояснюють взаємозв’язок поведінки учасників дорожнього руху і виникненням ДТП Розуміти, які погодні явища можуть призвести до збільшення кількості ДТП Пояснювати, як повинен поводитись свідок ДТП Запропонувати набір вирішень конфліктних та ризикованих ситуацій на дорогах На основі здобутих знань зробити висновки щодо безпечного поводження на дорогах Під час проведення спостережень за учасниками дорожнього руху проводити аналіз можливих небезпечних ситуацій Збирати зібраного матеріалу: впорядковувати його, готувати для демонстрації, надавати пояснення , аргументувати та робити висновки; Ефективно використовувати час та розподіляти робоче навантаження; Продуктивно співпрацювати один з одним у групах; Використовувати ІКТ як інструменту для навчання, спілкування та демонстрації своєї роботи.
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителю поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл.
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. З-Х-Д- схеми та ”Асоціативний кущ” допомагають відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів. У цей час відбувається включення суб’єктивного досвіду та оцінка початкових уявлень учнів з теми проекту.
Форма оцінювання для блогу з причин виникнення ДТП описує критерії для їх створення з точки зору учасника руху, використовується під час його розробки учнями, а потім знову для оцінювання кінцевого продукту. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків.
Учні використовують цей зворотний зв'язок для перевірки своїх кінцевих продуктів. Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання ними щоденників дає інформацію про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проекті з більш широкими поняттями. Підсумкове оцінювання відбувається за допомогою представлення учнівських робіт, а також письмового тестування.